سیستم های شناسایی صورت رنگین پوستها را نمی شناسند

سیستم های شناسایی صورت رنگین پوستها را نمی شناسند بازار پرواز: تحقیقات جدید نشان داده است سه سیستم شناسایی صورت نمی توانند افراد رنگین پوست را به درستی شناسایی كنند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، تحقیق جدید دانشگاه MIT و استنفورد نشان داده است ۳ برنامه تجاری شناسایی صورت هنگام تعیین جنسیت افراد غیر سفیدپوست و مذكر درصد خطای بالایی دارند.
این تحقیق روی یكی از مشكلات مداوم و مهم حوزه یادگیری ماشینی تمركز كرده است. همینطور نشان داده است مخازن اطلاعاتی الگوریتم های این سیستم ها با عنایت به تعداد زیادی از مردان سفید پوست جمع آوری شده است.
مبدا این تحقیق به چندسال قبل مربوط است هنگامیكه جویی بولاموینی در دانشگاه MIT با استفاده از یك سیستم تجاری شناسایی صورت متوجه شد این سیستم افرادی با پوست تیره را به درستی شناسایی نمی كند.
برای آزمایش این سیستم ها بولاموینی و گروهی از محققان بیش از ۱۲۰۰ مجموعه از تصاویر صورت مردان و زنان با رنگ پوست های مختلف را آزمایش كردند.
این تحقیق از فرایند شناسایی جنسیت برای آزمایش سه سیستم بهره برد. درصد خطای شناسایی مردان سفیدپوست در هر سه سیستم كمتر از یك درصد بود. اما هنگام شناسایی زنانی با پوست تیره دو سیستم مورد آزمایش درصد خطای بالایی(حدود ۴۶ درصد) داشتند.
به هرحال محققان با وجود گستره محدود این پژوهش معتقدند احیانا این میزان خطا در سیستم های احراز هویت هم وجود دارد.

1396/11/25
12:52:08
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم