رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

لوایح ۵گانه حقوق فناوری اطلاعات به كمك كسب و كارهای نوپا می آید

لوایح ۵گانه حقوق فناوری اطلاعات به كمك كسب و كارهای نوپا می آید بازار پرواز: رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: پنج لایحه مربوط به نظام حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات به كمك كسب و كارهای نوپا می آید.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، رسول سرائیان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، در همایش نظام حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات با تاكید بر اینكه یكی از اركان توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی و خلق ثروت در دنیا، اقتصاد دیجیتال و تحولات فضای مجازی است، اظهار داشت: ما بعنوان سازمان فناوری اطلاعات مسئولیت تأمین زیرساخت های فناوری اطلاعات را بر عهده داریم اما با عنایت به اینكه چالش های اساسی بر سر راه كسب و كارهای حوزه فضای مجازی، امكان استفاده از این زیرساخت ها را برای این كسب و كارها از بین برده است، به این فكر افتاده ایم تا با كسب نظر صاحبنظران این بخش و كارشناسان، لایحه قانونی حقوق فضای مجازی را تدوین نماییم.
معاون وزیر ارتباطات افزود: لایحه حقوق فناوری اطلاعات در جهت قانونگذاری در این حوزه می تواند توسعه این بخش را شكل داده و آن را ساماندهی كند.
وی اضافه كرد: در این زمینه با همكاری پژوهشكده قوه قضائیه و نظرات صاحب نظران، پنج لایحه مربوط به حقوق فضای مجازی و فناوری اطلاعات را آماده كردیم كه امروز رونمایی شده است. این لوایح هم اكنون در پرتال رسمی وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات برای نقد و بررسی و غنی سازی از جانب كارشناسان در دسترس قرار دارد تا ذینفعان و ذی نفوذان در این زمینه مشاركت خویش را داشته باشند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان كرد: این پیش نویس بعد از طی مسیر قانونی در هیأت دولت، مجلس و شورای نگهبان می تواند گام اساسی در جهت توسعه قانون در فضای مجازی باشد.
سرائیان تصریح كرد: شفافیت استفاده از فضای مجازی برای مردم، مشخص شدن جرایم و پیش بینی راهكارهای حقوقی آن همچون مزایای این لوایح خواهد بود. در همین حال لایحه حقوق فناوری اطلاعات یك اطمینان قانونی برای كسانی است كه می خواهند در كسب و كارهای نوین فضای مجازی سرمایه گذاری كنند و می توانند با پیش بینی مسیر پیش رو، وارد این حوزه شوند.

1396/12/05
19:30:07
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: فضا , فناوری , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم