قانعی:

زیست شناسی سامانه ها تحولی بزرگ در پزشكی بوجود می آورد

زیست شناسی سامانه ها تحولی بزرگ در پزشكی بوجود می آورد بازار پرواز: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: در یك دهه اخیر می توان با زیست شناسی سامانه ها تحولی عظیم در دنیای پزشكی تولید كرد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در سومین كنفرانس زیست شناسی سامانه های ایران درباره رویكرد دگرگون ساز زیست شناسی سامانه ها در حوزه زیستی، پزشكی و دارویی توضیحاتی عرضه داد و اظهار نمود: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی برای تحقق تولید ۳ درصد بازار زیست فناوری ایران در دنیا در حال فعالیت است و مجموعه ای از اقدامات همچون آموزش، ترویج، تولید، پژوهش، ارزیابی و تجاری سازی را انجام می دهد و پشتیبانی از این كنفرانس هم در جهت این اقدامات است.
قانعی ادامه داد: در پزشكی اتفاقاتی در حال رخ دادن است و پیش بینی یكی از پایه های این حوزه است. علاوه بر پیش بینی باید به پیش گیری و فردیت هم اشاره نمود كه در پزشكی این محورها با سامانه های زیستی شگل می گیرد و در مسیر خود حركت می كند.
رئیس سومین كنفرانس زیست شناسی سامانه های ایران عنوان كرد: در یك فرد بیمار ژنوم دست خوش تغییراتی می گردد ازاین رو باید شواهدی را برای این تغیرات پیدا نماییم تا روند تشخیص سرعت گیرد و اساس این مورد بستگی به تحولات در حوزه ژنتیك دارد. پس در حوزه سلامت موظف به جمع آوری داده ها هستیم تا زیر ساختی برای توسعه فناوری ها فراهم گردد.
قانعی با اشاره به اینكه پیش بینی و پیشگیری در فردی سازی برای درمان و ساخت واكسن هم كمك می نماید اظهار داشت: ۴ بیماری سرطان، دیابت، قلب و عروق و تنفسی در دنیا چالش بوجود آورده است پس اگر پیش بینی به درستی باشد و این مورد كه چه فردی در معرض بیماری است تشخیص داده شود در مرحله بعد باید پیش گیری صورت گیرد. پس زیست شناسی باید پیش بینی را انجام دهد تا در مرحله بعد پیش بینی برای افراد صورت گیرد. چون كه همه افراد نباید تحت یك درمان قرار گیرند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در ادامه بیان كرد: پس با انجام درست این سه محور اساسی، هزینه های درمان به شدت كاسته می شود. البته تكمیل اطلاعات و مشاركت بیمار هم مسئله مهمی است چون كه اگر فرد ریسك بیماری را بفهمد با استفاده از این فناوری ها برای درمان كمك خواهد نمود.
قانعی با اشاره به ایجاد تحول پزشكی در یك دهه اخیر با زیست شناسی سامانه ها ابراز كرد: این تغییرات به صورتی خواهد بود كه امروزه اثری از آن وجود ندارد. ازاین رو باید مدلی طراحی شود تا بر مبنای آن پیشنهاد برای پیشگیری داده شود.
وی درباره طب شرقی و غربی هم اظهار داشت: علم زیست شناسی سامانه ها نقطه آشتی طب شرقی و غربی است.

1396/12/09
14:10:49
2.5 / 5
4618
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم