آذربایجان شرقی در سالی كه گذشت

آذربایجان شرقی در سالی كه گذشت بازار پرواز: تبریز - مردم آذربایجان شرقی سال 1396 را با امید به آینده آغاز كردند؛ هر چند سال جاری با چند حادثه ناگوار همچون جان باختن تعدادی از مردم استان بر اثر وقوع سیل همراه بود، اما با صبر و همدلی سپری شد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا در اولین روزهای سال جاری، اعلام موفقیت چند استاد دانشگاه تبریز و قرار گرفتن نام شان در بین محققان برتر جهان، نور امید و تلاش را در جامعه دانشگاهی استان تاباند.
براساس اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI)، پنج استاد دانشگاه تبریز در جمع محققان و پژوهشگران یك درصد برتر جهان قرار گرفتند.
روزهای میانی فروردین ماه در اذربایجان شرقی با بارش برف و كولاك همراه بود و نیروهای هلال احمر 144 مسافر گرفتار در برف را نجات دادند.

*افتتاح 2 قطعه از بزرگراه سراب -بستان آباد به طول 43 كیلومتر
18 فروردین با حضور وزیر راه و شهرسازی 2 قطعه از بزرگراه سراب -بستان آباد به طول 43 كیلومتر راه اندازی شد.
همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی ریل گذاری فاز نخست راه آهن میانه -تبریز شروع شد.
* افتتاح سامانه صدور ویزای الكترونیكی در فرودگاه بین المللی تبریز
با راه اندازی این سامانه در 24 فروردین ما 96 صدور ویزا برای مسافران 180كشور جهان در فرودگاه شهید مدنی تبریز حداكثر در مدت دو دقیقه انجام می گردد.
25 فروردین ماه امسال یكی از جانكاه ترین حوادث طبیعی سالی كه رو به آخر است در آذربایجان شرقی رخ داد.
* وقوع سیل و ناپدید شدن 42 نفر بر اثر سیلاب
25 فروردین براثر جاری شدن سیل در روستاهای عجب شیر و آذرشهر 42 نفر از اهالی 2 شهرستان ناپدید شدند؛ این حادثه حضور رئیس جمهور در خطه آذربایجان را به همراه داشت.
30 فروردین بود كه دكتر روحانی به منظور حضور در مناطق سیل زده آذربایجان شرقی وارد فرودگاه تبریز شد.
وی در این سفر از نزدیك در جریان خدمات رسانی ها قرار گرفت و با خانواده های جانباخته های سیل دیدار و با آنان اظهار همدردی كرد.
وزرای كشور، جهاد كشاورزی و نیرو همراه با رییس سازمان حفاظت محیط زیست كشور و معاون رییس جمهوری در امور زنان، آقای دكتر روحانی را در سفر یكروزه به آذربایجان شرقی همراهی كردند.
رئیس جمهوری در این سفر در نشست ستاد بحران آذربایجان شرقی حضور یافت و دستورات لازم را برای ساماندهی وضعیت مناطق سیل زده استان صادر كرد.
حضور رئیس جمهوری در استان با خیر و بركت همراه بود.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی و با حضور مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شركت مدیریت منابع آب كشور آبگیری سد كلقان شروع شد.
* یك طرح اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی افتتاح شد
31 فروردین ماه امسال هم با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، طرح تولید الكترو موتور یك شركت مستقر در شهرك شهید سلیمی آذرشهر بعنوان یكی از 31 طرح ملی اقتصاد مقاومتی مصوب دولت در آذربایجان شرقی راه اندازی شد.
* تكواندوكار میانه ای قهرمان آسیا شد
در نخسیتن روزهای اردیبهشت حامد اصغری تكواندو كار تیم ملی ایران اعزامی به مسابقه های قهرمانی نوجوانان آسیا 'قزاقستان -2017' موفق به كسب مدال طلای این مسابقات شد.
* بهره برداری از اولین مركز بی خطرسازی پسماند پزشكی در آذربایجان شرقی
2 اردیبهشت همزمان با روز زمین پاك اولین مركز بی خطرسازی پسماندهای پزشكی غیربیمارستانی در استان آذربایجان شرقی بهره برداری شد.

* رویداد فراملی 'تبریز 2018' در هیات دولت تصویب شد
چهارم اردیبهشت معاون امور مجلس، حقوقی و استان های رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام نمود: با پیگیری این سازمان رویداد فراملی تبریز 2018 در هیات دولت تصویب و بندهای اجرایی آن به اداره كل استان آذربایجان شرقی ابلاغ گردید.

* برگزاری سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی در تبریز
14 اردیبهشت سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع دستی با حضور اساتید، هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی 33 كشور اسلامی در تبریز افتتاح شد.
این جشنواره به مدت یك هفته تا 22 اردیبهشت با مشاركت دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان همكاری كشورهای اسلامی (ارسیكا) در مجموعه تاریخی دانشگاه هنر اسلامی برگزار گردید.
در این جشنواره 150 هنرمند داخلی و 80 هنرمند از 33 كشور اسلامی، آخرین تجارب، دستاوردها و پژوهش های حوزه خلاقیت و صنایع دستی را در عرصه های هنرهای اسلامی را عرضه كردند.

* سیزدهمین جشنواره بین المللی كاریكاتور تبریز
17 اردیبهشت برگزیدگان سیزدهمین جشنواره بین المللی كاریكاتور تبریز با عنوان اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.
* آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ادبی نثر معاصر مراغه برگزار شد
21 اردیبهشت آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ادبی نثر معاصر با حضور نویسندگان، هنرمندان و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در تالار عبدالقادر مراغه ای برگزار گردید.

* پرونده ثبت جهانی جنگل های ارسباران در یونسكو تائید شد
22 اردیبهشت معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی جنگل های ارسباران كه اول فوریه به یونسكو ارسال شده بود با تایید این سازمان جهانی، جهت ارزیابی های نهائی به اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (آی یو سی ان ) ارسال شده است.
* عملیات اجرایی شبكه آبیاری و زهكشی سد آی دوغموش میانه آغاز شد
24 اردیبهشت عملیات اجرایی فاز اول شبكه های اصلی و فرعی 10 هزار هكتار از اراضی پایاب سد آیدوغموش شامل واحدهای عمرانی قطعه دوم اكرم آباد، آچاچی و داش كسن با مشاركت بهره برداران محلی در شهرستان میانه شروع شد.

*خدمات اینترنت بر بستر فیبر نوری در سطح شهر تبریز آغاز شد
26 اردیبهشت واگذاری خدمات اینترنت بر بستر فیبرنوری برای منازل، بنگاه های اقتصادی و ادارات در سطح شهر تبریز شروع شد.


* فتح قله لوتسه توسط عظیم قیچی ساز
29 اردیبهشت قیچی ساز كوهنورد نامی تبریزی پرچم مقدس كشورمان را بر قله 8 هزار و 516 متری لوتسه برافراشت و بعنوان اولین ایرانی نام خویش را در باشگاه هشت هزار پایی های دنیا ثبت نمود.

* نویسنده تبریزی برنده جایزه ادبی 2017 آلمان شد
21 خرداد 'فریبا وفی' نویسنده تبریزی موفق شد معتبرترین ترین جایزه ادبی آلمان معروف به ' لیب پروم' را در سال 2017 از آن خود كند.

* بهره برداری از 50 طرح كشاورزی در آذربایجان شرقی
سوم تیر رئیس سازمان جهادكشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح 50 طرح كشاورزی با اعتباری افزون بر 847 میلیارد ریال، همزمان با هفته جهاد كشاورزی در این استان اطلاع داد.

*افتتاح اولین مدرسه كارآفرینی و كسب و كار در تبریز
نخستین مدرسه كارآفرینی و كسب و كار كشور روز هشتم تیر با حضور مدیر دیده بان جهانی كارآفرینی در ایران راه اندازی شد.

*كاشت دریچه آئورت با استفاده از پوست برای اولین بار در شمالغرب كشور
10 تیر رئیس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی تبریز اظهار داشت: برای اولین بار در شمالغرب كشور تعویض دریچه آئورت با استفاده از پوست در این بیمارستان با موفقیت انجام شد.

* دو طرح صنعتی در منطقه آزاد ارس افتتاح شد
12 تیر با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، دو طرح تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه گذاری افزون بر 200 میلیارد ریال راه اندازی شد.

*آغاز عملیات اجرایی طرح 290 میلیارد ریالی شبكه آبیاری خداآفرین
13 تیر عملیات اجرایی پروژه شبكه فرعی آبیاری واحد عمرانی لاریجان در 4 هزار هكتار از اراضی كشاورزی بخش گرمادوز شهرستان خداآفرین با هزینه 290میلیارد ریال شروع شد.

*جشن فارغ التحصیلی 500 دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز
14 تیر مراسم فارغ التحصیلی 500 دانش آموخته خارجی دانشگاه های سراسر كشور با حضور سفرا و میهمانان خارجی در دانشگاه تبریز برگزار گردید.

*جوان تبریزی عنوان بهترین مخترع جهان در سال 2017 را كسب كرد
20 تیر ماه امسال خلیل نظری، مخترع و پژوهشگر تبریزی موفق شد برای نخستین بار در تاریخ كشور، جایزه ویژه و مدال افتخار جشنواره و مسابقات بزرگ اختراعات INPEX آمریكا را كسب كند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در صدر برگزیدگان این مسابقات بین المللی به اهتزاز درآورد.
در راستای تبریز 2018 انجام گرفت؛

*شروع به كار خط هوایی 'تبریز- هامبورگ'
23 تیر ماه خط هوایی تبریز به مقصد هامبورگ آلمان، بعنوان یكی از محورهای اصلی تفاهم نامه مدیریت دو شهر، شروع به كار كرد.

*آغاز رقابت های كانوپولوی قهرمانی مردان كشور در مراغه
این مسابقات 29 و 30 تیرماه در پیست كانوپولوی مراغه برگزار گردید.
در این دروه از مسابقات، 12 تیم از استان های خوزستان، گیلان، مركزی، تهران، آذربایجان شرقی، البرز، قزوین، اردبیل، زنجان، اصفهان، مازندران و كرمانشاه در 2 گروه 6 تیمی به صورت گروهی و حذفی رقابت كردند.

*كلنگ زنی و افتتاح 13 طرح با اعتبار 800 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس
13 مرداد 13 طرح عمرانی، كشاورزی و خدماتی با اعتبار 800 میلیارد ریال با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد ارس بهره برداری شد.

*امضای توافق نامه بهینه سازی پالایشگاه تبریز بین ایران و كره جنوبی
14 مرداد ماه امسال مدیرعامل شركت پالایش نفت تبریز از امضای توافق نامه همكاری میان ایران و كره جنوبی برای تأمین منابع مالی اجرای طرح ارتقای تكنولوژی و كیفیت فرآورده های این پالایشگاه با استفاده از فاینانس خبرداد.

* جشن یكصد و یازدهمین سال نهضت مشروطه در تبریز برگزار شد
14 مرداد جشن یكصد و یازدهمین سال نهضت مشروطه با حضور مقامات محلی، استادان دانشگاه و اقشار مختلف مردم در خانه مشروطیت تبریز برگزار گردید.

* راهیابی 45 نفر از قاریان آذربایجان شرقی به مرحله كشوری مسابقات قرآنی
16 مرداد آئین اختتامیه چهلمین دوره مسابقات استانی قرآنی اوقاف و امور خیریه در تبریز برگزار گردید و 45 نفر از قاریان استان برای حضور در مسابقات كشوری معرفی گشتند.

*بازگشت 56 واحد نیمه فعال آذربایجان شرقی به چرخه تولید در سالجاری
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی آذربایجان شرقی از بازگشت 56 واحد نیمه فعال در استان به چرخه تولید در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال اطلاع داد و اظهار داشت: با بازگشت این واحدها به چرخه تولید برای 950 نفر اشتغالزایی شد.

* آغاز تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان
17 مرداد و همزمان با روز خبرنگار، عملیات تجهیز و راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان در خانه تاریخی حریری تبریز شروع شد.

*شروع نوزدهمین دوره رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه كشور
18 مرداد نوزدهمین دوره رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه كشور با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی در تبریز آغاز شد.

* افتتاح بیش از 600 میلیارد ریال طرح عمرانی و خدماتی در آذربایجان شرقی
8 شهریور در آخرین روز از هفته دولت، طرح های مختلف عمرانی، خدماتی و رفاهی در شهرها و بخش های آذربایجان شرقی در قالب 113 طرح و اعتباری افزون بر 600 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

* آغاز چهارمین دوره مسابقات بین المللی تنیس با ویلچر در تبریز
15 شهریور چهارمین دوره رقابت های بین المللی تنیس با ویلچر – ایران اوپن یك و دو روز چهارشنبه طی آیینی در تبریز شروع شد.

* تور دوچرخه سواری آذربایجان شروع شد
16 مهر اولین مرحله سی و دومین تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان در مسیر تبریز - ارومیه با حضور ركابزنان 9 تیم خارجی و 5 تیم داخلی روز یكشنبه آغاز شد.

*رشد 6 درصدی ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی
25 مهر امسال مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد حدود 6 درصدی آمار گردشگران خارجی ورودی به استان در نیمه نخست امسال اطلاع داد.

* پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز گشایش یافت
20 آبان پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مقام های استانی روز شنبه در نمایشگاه بین المللی تبریز افتتاح شد.

*اعلام فینالیست های مسابقات بین المللی شنای پسران در تبریز
7 آذر ماه امسال فینالیست های ماده های 100 متر پروانه، 50 متر قورباغه، 50 متر آزاد، 200 متر مختلط انفرادی و 4 در 50 متر آزاد تیمی رده های سنی 11-12 و 13-14 سال مسابقات شنای بین المللی مسافت كوتاه پسران 'جام سرداران شهید آذربایجان' در تبریز معرفی گشتند.

*پیش بینی اشتغال 12 هزار نفری در روستاهای آذربایجان شرقی
مدیركل امور شهری و روستایی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه كارا از امروز 18 دی اظهار داشت: با استفاده از این تسهیلات، تولید 12 هزار فرصت شغلی جدید در روستاهای استان پیش بینی می گردد.

*مقاوم سازی 147 هزار و 654 واحد مسكونی در آذربایجان شرقی
18 بهمن مدیركل بنیاد مسكن آذربایجان شرقی اظهار داشت: تابحال 147 هزار و 654 واحد مسكن شهری، روستایی و مناطق زلزله زده در این استان مقاوم سازی شده است.

* آغاز مسابقات كشتی جام تختی در تبریز
19 بهمن سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی كشتی آزاد جام تختی در تبریز شروع شد.

* شهرداری تبریز قهرمان لیگ برتر بسكتبال ایران شد
24 بهمن تیم بسكتبال شهرداری تبریز با پیروزی مقابل مهرام تهران بعنوان قهرمانی لیگ برتر باشگاه های بسكتبال كشور دست یافت.

* افتتاح 2 هزار طرح عمرانی در آذربایجان شرقی
25 بهمن معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: در دهه فجر امسال 2 هزار و 21 پروژه عمرانی با اعتبار نزدیك به 2 هزار میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید.

* خاكسپاری 9 شهید گمنام در آذربایجان شرقی
اول اسفند همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) پیكر مطهر 9 شهید گمنام دفاع مقدس در منطقه قراملك تبریز، كشكسرای مرند، اسكو و هوراند تشییع و به خاك سپرده شد.

*شركت هفت هزار و 212 نفر از آذربایجان شرقی در مسابقات كشوری قرآن و عترت
10 اسفند مدیركل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی اظهار داشت: 7 هزار و 212 نفر از علاقه مندان علوم قرآنی در شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن كریم شركت كردند.

*صادرات بیش از 1.1 میلیارد دلار كالا از گمركات آذربایجان شرقی
12 اسفند ناظر گمركات آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یك میلیون و 383 هزار و 773 تن كالای غیرنفتی به ارزش بیش از یك میلیارد و 110 میلیون دلار در 11 ماه سال جاری از این استان صادر شد.

* مسابقات بین المللی تیراندازی با كمان سنتی در ارس آغاز شد
16 اسفند مسابقات بین المللی تیراندازی با كمان سنتی در منطقه آزاد ارس با عنوان 'جام صلح و دوستی' با حضور 9 تیم داخلی و خارجی شروع شد.
* حوادث چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی 307 مصدوم برجای گذاشت
23 اسفند رییس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی آذربایجان شرقی اعلام نمود: در حوادث چهارشنبه آخر سال در این استان 307نفر به علت انفجار مواد محترقه مصدوم شدند.
آذربایجان شرقی با جمعیتی در حدود 3 میلیون و 900 هزار نفر و 45 هزار كیلومتر مربع وسعت در شمالغرب كشور واقع است.
3071/518


1396/12/26
15:13:20
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: بال , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم