واعظی: سه میلیون جویای كار در كشور وجود دارد

واعظی: سه میلیون جویای كار در كشور وجود دارد بازار پرواز: مشهد - رئیس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: حدود سه میلیون جویای كار در كشور وجود دارد كه نمی توانیم نسبت به بیكاری آنها كه اغلب جوان هستند، بی تفاوت باشیم.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، روابط عمومی استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه اعلام نمود كه محمود واعظی در دیدار با فعالان اقتصادی این استان گفته است: تولید شغل اولویت نخست دولت می باشد كه با سخنرانی نمی توان به آن دست یافت بلكه باید به سمت سرمایه گذاری و تولید تسهیلات و اموری از این دست رفت.
وی اظهار نمود: منابع صندوق توسعه ملی هم در همین راستا و در اختیار بخش خصوصی است و این نهاد مالی علاقه مند به همكاری در حوزه اشتغال است.
واعظی با بیان پشتیبانی از طرح های اجرایی حوزه اشتغال، از واگذاری مدیریت این كار به بخش خصوصی استقبال كرد.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: به دنبال تولید سامانه جامع و پنجره واحد مهمی هستیم كه رابطه مردم، تجار و تولید كننده با كارمندان دولت قطع و شتاب كار و عمل در امور بیشتر شود.
وی اضافه كرد: دولت با تفویض اختیار به استان ها دنبال تعریف و تدوین راهكاری است كه بر مبنای آن، امور و مبحث های هر منطقه در همان استان مدیریت شود.
واعظی توجه به بنگاه های كوچك و متوسط را در جهت تولید اشتغال بسیار مهم دانست و بر ضرورت پیگیری و رفع مشكلات آنها تصریح كرد.
وی با اشاره به توجه به توسعه صادرات بخصوص كشورهای همسایه اظهار داشت: اگر نتوانیم بازار همسایگان را تسخیر نماییم بازار منطقه و بازارهای بین المللی را هم از دست می دهیم.
رییس دفتر رئیس جمهوری بیان كرد: با عنایت به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی كه در شاهراه ارتباطی بین المللی قرار گرفته است دولت با تولید مناطق آزاد، تجاری و صنعتی در این استان موافق است.
وی در باره ساماندهی مالیات ها هم اظهار نمود: نگاه دولت به این مورد سیاسی نیست بلكه به دنبال جلوگیری از فرار مالیاتی است.
واعظی تصریح كرد: مالیات بر ارزش افزوده باید با سامانه دقیق از هر كالایی در هر نقطه ای از كشور دریافت شود و در اختیار تولید كننده قرار گیرد تا بتواند با هزینه كمتر جنس بهتر و قابل رقابت تولید نماید.
وی ادامه داد: شاهد تحولات خیلی خوب در خراسان رضوی هستیم و انتظار می رود اقدام های انجام شده در این منطقه الگویی برای كل كشور باشد.
واعظی با تاكید بر اینكه تلاش ما در جهت رونق اقتصادی كشور است به دیدار خود با تولیت آستان قدس رضوی اشاره نمود و اظهار داشت: ارتباط همدلانه و هماهنگ با مسئولان در استان خراسان رضوی وجود دارد و این وحدت و انسجام بین همه بخش ها و مسئولان اعم از آستان قدس رضوی و دستگاه های اجرایی باید بعنوان سرمایه حفظ شود.
وی اضافه كرد: آستان قدس رضوی هم علاقه مند است مشوق، مكمل و كمك كننده دولت در توسعه استان خراسان رضوی و سیاست های اجرایی باشد.
وی ادامه داد: در سیاست گذاری ها همواره از دیدگاه های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی و بخش خصوصی استقبال می نماییم و مطالبه جدی دولت، حضور موثر مردم در حوزه های مختلف است چون كه هر چه وضع مردم بهتر شود، قدرت، توسعه می یابد.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: یكی از وظایف اصلی دولت این است كه پاسخ درست به نیازهای قانونی و منطقی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بدهد و هر مجموعه ای كه چنین نباشد، نیمی از وظایف خویش را انجام نداده است.
واعظی اضافه كرد: نشست، تقویت ارتباط و هم افزایی بیشتر با بخش خصوصی، شتاب روند توسعه را به دنبال دارد و اعتقاد ما بر این است كه بخش خصوصی كشور از دولت جدا نیست و همین وظیفه ای كه نسبت به سایر قوا داریم نسبت به بخش های غیر دولتی هم داریم.
وی با اشاره به ظرفیت های استان خراسان رضوی در حوزه های گوناگون اظهار نمود: در بخش معادن بعنوان فرصت، نیازمند سرمایه گذاری های كلان هستیم.
922 /6053


1397/02/15
11:27:09
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: بال , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم