با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی

طرح كشت مبتنی بر قرارداد در مشهد رونمایی گردید

طرح كشت مبتنی بر قرارداد در مشهد رونمایی گردید بازار پرواز: مشهد- طرح كشت مبتنی بر قرارداد یا تولید مبتنی بر سفارش عصر پنجشنبه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مشهد رونمایی گردید.


وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مراسم بهره برداری از طرح كشت مبتنی بر قرارداد در جهت برنامه توسعه اشتغال روستایی با محوریت محصول زعفران اظهار داشت: شاخص ما تولید اشتغال و دگرگونی زندگی روستائیان است و بر مبنای این سیاست و مطالعات انجام شده طرح كشت مبتنی بر قرارداد یا تولید مبتنی بر سفارش را اجرا می نماییم.
علی ربیعی بیان كرد: هدف حفظ اشتغال در روستاها، اقتصادی كردن زندگی در روستاها، جلوگیری از مهاجرت و مقابله با فقر است.
وی تصریح كرد: سیاست ما فقط دادن وام نیست بلكه باید توجه نماییم كه وام در خدمت اشتغال و اقتصاد روستا باشد و بر همین مبنا این طرح در گام اول در حوزه زعفران و در استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و كرمان اجرا می گردد.
ربیعی افزود: در محصولات باغی استانهای آذربایجان شرقی، گلستان، خراسان رضوی و خراسان شمالی و در محصول سیب زمینی، استانهای همدان، قزوین، اردبیل و در محصول گوجه فرنگی استان كرمانشاه، در محصول كنجد استان یزد و در فرآورده های لبنی استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی در این طرح جا دارند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: اتصال كسب و كارها به بازار مهمترین مشكل ماست زیرا ساختار كشاورزی ما پر از بنگاههای كوچك بدون اتصال پایدار به زنجیره های ارزش و تولید است.
وی اظهارداشت: مطالعات نشان داده است بیشترین لطمه به طرح ها از عدم اتصال به بازار است بنابراین برقراری ارتباط و اتصال پایدار بین بنگاههای خرد و كوچك محلی و بنگاههای بزرگ صادراتی تحت قرارداد و همینطور انتقال دانش فنی و استانداردها همچون اهداف این طرح است.
ربیعی اظهار داشت: اصلاح ساختار تامین مالی توسط سیستم بانكی برای تامین به موقع در فصل برداشت با پرداخت مستقیم به كشاورز به جای پرداخت به شركتها یا واسطه ها و همینطور پرداخت نقدی به كشاورزان به منظور جلوگیری از انحراف منابع بانكی تحت نظارت یك سیستم نظارتی از دیگر اهداف طرح مزبور است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: در این مرحله 600 میلیارد ریال وام برای بیش از پنج هزار روستایی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینكه طرح كشت مبتنی بر قرارداد، كار سه جانبه معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، وزارت جهاد كشاورزی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است اضافه كرد: همه كشاورزانی كه در این طرح مشغول كار شوند مشمول بیمه اجتماعی صندوق روستائیان و عشایر خواهند بود.
ربیعی افزود: امید است با این طرح ها تولید ایرانی در مجامع بین المللی بدرخشد و با بیمه شدن آنها از فقر در دوران سالمندی و مشكلات اقتصادی روستائیان پیشگیری شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همینطور با حضور در روستای منزل آباد مشهد، احكام بازنشستگی سه نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را به آنها اعطا كرد.

*خروج آمریكا از برجام بی تاثیر است
ربیعی همینطور در حاشیه این مراسم به خبرنگاران اظهار داشت: خروج آمریكا از برجام بر زندگی مردم كمترین اثر خواهد داشت و سیاست دولت این است كه اثر خروج آمریكا از برجام بر زندگی مردم را كم نماییم.
وی اضافه كرد: مشكلات تحریم و ارز با پشتیبانی از سیاستهای ارزی دولت و نرخ ارزی به حداقل رسیده است.
ربیعی افزود: امریكا انتظار داشت پس از خروج از برجام بازار ایران حالت متشنج بگیرد اما هیچ اتفاق خاصی رخ نداد.
7507 / 6053


1397/02/29
13:58:56
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: بیمه , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم