اوج گیری مافیای پرواز در تعطیلات

اوج گیری مافیای پرواز در تعطیلات بازار پرواز: مشهد- برخی شركت های هواپیمایی همزمان با نزدیك شدن به تعطیلات نیمه خرداد موقعیت را غنیمت شمرده و همزمان با افزایش تقاضا، بازار سیاه برای عرضه بلیت بوجود آورده اند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، طی 48 ساعت گذشته نرخ سرسام آور بلیت پروازهای داخلی سوژه ای برای شبكه های مجازی شده و برخی شركتها با عنایت به افزایش تقاضای سفر در تعطیلات پنج روزه نیمه خرداد پروازهای خویش را حتی تا سه برابر قیمت روزهای عادی نرخ گذاری كرده اند.
در این میان كلانشهر مشهد هم با دارا بودن دومین فرودگاه پرترافیك كشور از این بازار سیاه درامان نمانده و اعمال نرخ های مختلف از 500 هزار تا 650 هزار تومان برای پروازهای مشهد - تهران و همینطور نرخ های حداقل 2برابری برای شهرهای پرتقاضا به گوش می رسد.
البته با جستجو در سایتهای اینترنتی نرخ پرواز مشهد - تهران در روز 12 و 13 خرداد توسط شركتهای مختلف از 112 هزار تا 560 هزار تومان و بلیت تهران - مشهد برای 16 خرداد ماه با نرخ های متغیر از 140 هزار تا 600 هزار تومان اعلام شده است.
یكی از شهروندان مشهد در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنگامی كه در نخستین روز هفته جاری برای خرید بلیت پرواز مشهد - تهران برای تعطیلات هفته آینده به دفتر هواپیمایی رجوع كردم با نرخ های گزاف روبرو شدم.
حمید عمادی اضافه كرد: وقتی علت این افزایش نرخ را پرسیدم گفتند تقاضا برای سفر زیاد است و پروازها به سرعت پر می شوند.

* با هرگونه گران فروشی برخورد می گردد
مدیر كل تعزیرات حكومتی خراسان رضوی هم در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزادسازی نرخ و چارتر فروشی این تبعات را هم به همراه دارد.
حمیدرضا كریم اضافه كرد: به صورت معمول گران فروشی ها خارج از شبكه توزیع و عرضه بلیت و توسط شركتهای زیرزمینی اعمال می گردد.
وی اظهار نمود: در صورت وجود شكایت مردمی این سازمان به صورت جدی با هر تخلف برخورد خواهد نمود.

*محكومیت یك میلیاردی برای 46 تخلف شركتهای هواپیمایی
كریم اظهار داشت: سال گذشته به 46 پرونده تخلف شركتهای هواپیمایی رسیدگی شد و این شركتها در مجموع به پرداخت یك میلیارد و 214 میلیون و 581 هزار و 975 ریال محكوم شدند.
وی اضافه كرد: هرگونه گران فروشی در هر صنفی تخلف است بنابراین شهروندان می توانند در صورت مشاهده این تخلفات مبحث را به اداره تعزیرات حكومتی گزارش كنند.

*نرخ ها شناور است
مدیركل شركت هواپیمایی ایران ایرتور در خراسان رضوی هم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهای بلیت هواپیما شناور است و شركتهای هواپیمایی نرخ ثابت ندارند.
حسین ترابیان اضافه كرد: نرخ ها در بعضی روزها ارزان تر و در بعضی روزها گرانتر است.
وی اظهار نمود: شهروندان به فضای مجازی اطمینان نكنند و برای آگاهی از نرخ پروازها به سایتهای مرجع و مورد تایید رجوع نمایند.

*سایتهای متخلف و گران فروش از تهران هدایت می شوند
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری خراسان رضوی هم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اغلب سایتهایی كه بلیت پرواز با نرخ زیاد به فروش می رسانند از تهران هدایت می شوند.
سعید ولی زاده اضافه كرد: سقف قیمت بلیت مشهد - تهران در روزهای تعطیلات نیمه خرداد ماه طبق نرخ مصوب بین 220هزار تا 450 هزار تومان است و فروش بلیت بیش از این نرخ تخلف و گران فروشی است.
وی اظهار نمود: تمام سایتهای فروش بلیت در داخل استان به صورت مداوم بررسی می گردد و چنانچه تخلفی مشاهده شود با همكاری پلیس فتا با آنها به صورت قاطع برخورد خواهد شد.
وی اظهار داشت: از یك ریال افزایش قیمت هم نخواهیم گذشت بنابراین شركتهای هواپیمایی نرخ مصوب در عرضه بلیت را مدنظر داشته باشند.
ولی زاده اضافه كرد: شهروندان هم برای تهیه بلیت به دفاتر مجاز رجوع كنند تا در دام سایتهای غیرمجاز و كلاهبردار گرفتار نشوند.
7505/ 6053


1397/03/07
13:16:55
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: پرواز , سفر , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم