بر اساس طرح انعطاف پذیر كردن مسیر؛

خیابانهای لندن برپایه میزان ترافیك ناگهان تغییر می كنند

خیابانهای لندن برپایه میزان ترافیك ناگهان تغییر می كنند بازار پرواز: مقرر است در لندن مسیرهایی میان پیاده رو و آسفالت خیابان ساخته شود كه كاربری آن با عنایت به ساعات روز برای كنترل جریان ترافیكی تغییر می كند. كاربری مسیرها با چراغ های ال ای دی مشخص می گردد.به گزارش بازار پرواز به نقل از تایم، مقرر است در لندن در فاصله میان پیاده رو و آسفالت خیابان مسیرهایی ساخته شود كه به صورت ناگهانی ظاهر می شوند و فضایی برای دوچرخه سواران و عابران تولید می كنند. مقرر است این طرح اولیه با كمك فناوری شبیه سازی در لندن اجرا شود.
شركت طراحی مهندسی انگلیسیArup مشغول ابداع این مسیر انعطاف پذیر است كه با عنایت به ساعت روز برای حداكثر كردن جریان ترافیك اندازه آن تغییر می كند.
به عنوان مثال این مسیر انعطاف پذیر در ساعت اوج ترافیك می تواند لاینی برای حركت خودروهای خودران تولید كند، درظهر مكانی برای دوچرخه سواران باشد و عصرها هم به پیاده رو تبدیل گردد.
سازندگان این مسیر معتقدند چنین جاده ای را می توان با دوربین و كانترهای ترافیكی و رصد كنندگان كیفیت هوا بررسی كرد تا مشخص شود در ساعات مختلف روز چه اقداماتی لازم است.
به گفته شركت سازنده چراغ های ال ای دی تغییر در این مسیرها را مشخص می كنند. چنین بخش هایی از جاده حتی با تغییر شكل می توانند تعداد خودروهای درحال حركت را بكاهند و ازاین رو زمانیكه سطح آلودگی هوا بالا می رود، از انتشار گاز اگزور خودروها جلوگیری نمایند.
جالب آنكه حتی خصوصیت های ثابت مانند خطوط دوبل زرد و ایستگاه اتوبوس هم در چنین جاده ای انعطاف پذیرتر خواهند بود.
سوزان كلریس یكی از مدیران شركت Arup در این باره می گوید: خیابان های فعلی سال ها قبل و زمانی طراحی شده اند كه فناوری های مختلف و تغییرات رفتار سفر در شهروندان به وجود نیامده بود.
بنابراین ما به جای افزایش فضای حركت خودروها در خیابان هایی كه ۲۰ یا ۳۰ سال قبل طراحی شده اند، اكنون می خواهیم آنها را مدیریت نماییم تا به مكانی سالم تر تبدیل شوند.
این شركت بودجه ۴۰ هزار دلاری از كمیسیون ملی زیربنا در انگلیس برای اجرای این پروژه دریافت كرده تا خیابان هایی را طراحی كند و بسازد كه برای خودروهای خودران مناسب باشد. این شركت اكنون سه ماه فرصت دارد تا مطالعات قابلیت اجرایی پروژه را انجام دهد.

1397/03/11
12:14:01
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم