ابداع یك آزمایش خون جدید؛

تشخیص ۱۰ نوع سرطان با آزمایش خون جدید

تشخیص ۱۰ نوع سرطان با آزمایش خون جدید بازار پرواز: محققان می گویند شیوه جدیدی را برای انجام آزمایش خون ابداع نموده اند كه با استفاده از آن می توان ۱۰ نوع سرطان را حتی در مراحل اولیه شكل گیری این بیماری شناسایی كرد.به گزارش بازار پرواز به نقل از لایو ساینس، پژوهشگران می گویند دقت این روش در زمینه شناسایی انواع سرطان بین ۸۰ تا ۹۰ درصد است و انتظار می رود با تكامل آن دقت نتایج حاصل از این آزمایش خون باز هم افزایش یابد.
دانشمندان شاغل در مركز روزول پارك در نیویورك آمریكا كه این روش جدید آزمایش خون را ابداع نموده اند می گویند تازه در آغاز راه هستند و باید نمونه های خون بیشتری جمع آوری شود تا دقت این روش جدید به صورت كامل مشخص شود.
در این روش بخش هایی از دی ان ای انسان كه از سلول های سرطانی جدا شده و وارد خون افراد شده اند، مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند. تاكنون از این طریق نمونه های خون ۸۷۸ نفر كه ابتلای آنها به سرطان قبلا تشخیص داده شده و همین طور نمونه های خون ۷۴۹ نفر دیگر كه سرطان نداشته اند مورد بررسی قرار گرفته است.
دقیق ترین نتایج این تحقیق مربوط به تشخیص سرطان تخمدان بوده كه با دقت ۹۰ درصد صورت گرفته است. دقت این آزمایش خون برای تشخیص سرطان پانكراس هم در حدود ۸۰ درصد بوده است.
از این شیوه برای تشخیص سرطان های كبد، غدد لنفاوی و میلوم چندگانه (نوعی از سرطان خون) با دقت ۸۰، ۷۷ و ۷۳ درصد استفاده شده است. دقت این آزمایش خون برای تشخیص سرطان های ریه، مری و سر و گردن بین ۵۰ تا ۶۰ درصد است.

1397/03/12
14:05:55
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم