دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

لزوم توسعه و مدیریت زیست داده ورزی در كشور

لزوم توسعه و مدیریت زیست داده ورزی در كشور بازار پرواز: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اظهار داشت: توسعه و مدیریت بیشتر زیست داده ورزی یا بیوانفورماتیك از اولویت های ستاد است تا هم افزایی در این حوزه را افزایش دهیم.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به لزوم توسعه بیوانفورماتیك در كشور، عنوان كرد: گسترش روزافزون حجم عظیم داده های ژنومی و نیاز به ذخیره، بازیابی و تحلیل مناسب این داده ها، باعث پیدایش علم بیوانفورماتیك شد و این مهم در ستاد توسعه زیست فناوری هم پیگیری می گردد.
وی اضافه كرد: این دانش نوظهور، بعنوان یك دانش بین رشته ای، تلاش می كند تا با استفاده از تكنیك های موجود در علوم كامپیوتر، ریاضیات، ژنتیك، شیمی، فیزیك و علوم مرتبط دیگر، مسایل مختلف زیست شناختی را كه معمولاً در سطح مولكولی هستند حل كند.
به گفته قانعی، زیست داده ورزی یا بیوانفورماتیك دانش استفاده از علوم كامپیوتر و آمار و احتمالات در شاخه زیست شناسی مولكولی است. در چند دهه اخیر، پیشرفت در زیست شناسی مولكولی و تجهیزات مورد نیاز تحقیق در این زمینه سبب افزایش سریع تعیین توالی ژنوم خیلی از گونه های موجودات شد، تا جایی كه پروژه های تعیین توالی ژنوم ها از پروژه های بسیار رایج به حساب می آیند.

1397/03/14
23:36:30
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم