لباس نظامی با قابلیت شارژ موبایل

لباس نظامی با قابلیت شارژ موبایل بازار پرواز: ارتش آمریكا با همكاری محققان مشغول توسعه فناوری های مربوط به فیبركربن است. در همین راستا می خواهد لباس هایی تهیه نماید كه دستگاه های همراه سربازان را شارژ می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی آمریكا مشغول همكاری با دانشگاه سینسیناتی است تا لباسی نوین باقابلیت شارژ موبایل بسازد.
محققان هم اكنون مشغول توسعه انبوهی از فناوری های مربوط به كربن همچون لباسی مشابه شخصیت كارتونی مرد آهنین هستند كه می تواند برق را در نانوتوب های كربنی ذخیره كند. به قول آنان این فناوری نوین تاثیر شگرفی در تولید همه چیز از لباس گرفته تا هواپیماهای جنگی خواهد داشت.
در همین راستا آنان نانوتوب هایی روی یك ویفر سیلیكونی به اندازه یك سكه در گرما و در اتاق خلا با استفاده از فرایند شیمیایی رسوب بخار پرورش دادند.
در مرحله بعد آنان مربع كوچك فیبری را روی یك توری صنعتی در آزمایشگاه كشیدند. بدین سان ورقه ای كوچك از كربن ساخته شد كه شبیه تار عنكبوت است و می توان آن را در بافت پارچه ها به كار برد. محصول به دست آمده شبیه یك پارچه است.
چنین نوآوری قابلیت های زیادی دارد و می توان با كمك آن سنسورهای مختلف ساخت تا فلزات سنگین در آب را ردیابی كند یا آن را در دستگاه های ذخیره انرژی به كار گرفت.
در ارتش هم چنین ماده ای را می توان جایگزین باتری های سنگینی كرد كه چند دستگاه الكترونیك همراه سربازان (مانند چراع ها و ابزارهای دید در شب و مخابراتی) را شارژ می كند.
البته این فناوری هنوز بسیار گران است و نمی توان در مقایس وسیع از آن استفاده نمود. در همین راستا محققان مشغول مذاكره با مشتریانی هستند كه به عملكرد بیشتر از هزینه ها بها می دهند.

1397/04/21
19:15:53
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم