تولید بزرگترین قطعه چاپ سه بعدی جهت استفاده در ماهواره

تولید بزرگترین قطعه چاپ سه بعدی جهت استفاده در ماهواره بازار پرواز: با اینكه تولید انواع اشیا و محصولات با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در جهان متداول شده اما تهیه قطعات و محصولات حساس بدین شیوه هنوز چندان گسترده نشده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از انگجت، شركت لاكهید مارتین برای نخستین بار یك قطعه بسیار مهم و بزرگ فلزی را كه مقرر است در مخزن سوخت یك ماهواره مورد استفاده قرار بگیرد، با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تهیه و تولید كرده است.
در حال حاضر آخرین تست های كنترل كیفیت بر روی این قطعه گنبدی شكل در حال انجام می باشد. این گنبد تیتانیومی بزرگ بخشی بسیار مهم از مخزن سوخت مذكور است و با عنایت به حساسیت و ظرافت های مربوط به طراحی تاكنون با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تهیه نشده بود.
پیش از این، بزرگترین قطعه مورد استفاده در حوزه فناوری فضایی كه با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تهیه شده بود، یك محفظه الكترونیك بود كه ابعاد آن به اندازه یك دستگاه برشته كردن نان است. گنبد فلزی طراحی شده برای ذخیره سازی ۲۸۰ لیتر سوخت مایع ظرفیت دارد. گنبد مذكور از جنس تیتانیوم بوده است. استفاده از این فلز باعث كاهش وزن این گنبد شده و در عین حال مقاومت آن را هم افزایش داده است.
در صورت استفاده از روش های سنتی برای ساخت این گنبد تا ۸۰ درصد از مواد مورد استفاده دور ریخته می شد. اما با استفاده از این روش هیچ ضایعاتی به بار نیامده است. سرعت ساخت گنبد مذكور هم به این شیوه افزایش چشمگیری یافته است.

1397/04/24
14:14:24
5.0 / 5
4901
تگهای خبر: ماهواره , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم