مراقب اسباب بازی كودكان خود باشیم

مراقب اسباب بازی كودكان خود باشیم بازار پرواز: اسباب‌بازی‌ها یكی از لذت‌بخش‌ترین دارایی كودكان هستند. حتی زمانی كه بزرگ می‌شویم هم با دیدن اسباب‌بازی‌های قدیمی حس خوبی پیدا می كنیم و گاه تلاش می‌كنیم آنها را حفظ و نگهداری كنیم.


شهروند نوشت: همه ما در دوران كودكی با اسباب‌بازی‌های مختلف‌مان بازی كرده‌ایم و از آنها تأثیر گرفته‌ایم و بزرگ شده‌ایم. حالا نوبت به كودكان‌مان رسیده است تا وارد دنیای اسباب‌بازی‌ها شوند. دنیایی كه می‌تواند تأثیر بسیاری بر تربیت و شكل‌گیری نقش فرزندان‌مان در جامعه داشته باشد. اما این اسباب‌بازی‌ها با توجه به دنیایی كه دارند می‌توانند برای كودكان خطرناك باشند. شاید به خاطر داشته باشید كه چند ‌سال قبل رنگ‌های سرطان‌زایی كه در اسباب‌بازی‌های چینی به كار رفته بود باعث شد واردات این اسباب‌بازی‌ها به بسیاری از كشورها ممنوع شود.
 
درست از همان هنگام بود كه مضر و حتی خطرناك بودن این وسایل رنگی و جذاب مورد توجه قرار گرفت. درحالی‌كه تا قبل از آن رشد فكری و ایجاد خلاقیت در كودكان تنها انتظاری بود كه از اسباب‌بازی‌ها می‌رفت. كودكان می‌توانند مهمترین افراد هر جامعه‌ای باشند، آنها هستند كه آینده یك كشور و ملت را رقم می‌زنند. در بسیاری از كشورهای جهان برای كودكان اهمیت ویژه‌ای قایل هستند. از خورد و خوراك و پوشاك و تربیت گرفته تا اسباب‌بازی‌هایی كه قرار است كودكان شب و روزشان را با آنها بگذرانند. برخی كودكان هستند كه وابستگی‌شان نسبت به اسباب‌بازی‌های‌شان بیشتر از والدین‌شان است و این موضوع اهمیت مقوله اسباب‌بازی را نشان می‌دهد. اسباب‌بازی‌ها باید مناسب كودكان باشند و بیشترین موهبتی كه این اسباب‌بازی‌ها برای كودكان دارند، سرگرم‌ كردن‌شان است. اما بیشتر خانواده‌ها معتقدند اسباب‌بازی‌ها علاوه بر سرگرم‌كردن كودكان باید بتوانند به تربیت و شكل‌گیری شخصیت فرزندان‌شان نیز كمك كنند. از این‌رو است كه اسباب‌بازی‌های فكری و آموزشی در بازار جای خود را باز كرده‌اند و حالا بیشتر خانواده‌ها به دنبال این‌گونه وسایل بازی برای فرزندان‌شان هستند. كشور ما در صنعت اسباب‌بازی تاكنون پیشرفت چندانی نداشته است و بیشترین سهم بازار را اسباب‌بازی‌های وارداتی گرفته‌اند. حال به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است تا ما هم مانند دیگر كشورها به این مسأله توجه بیشتری نشان دهیم و سازمان‌های نظارتی را برای بهتر شدن هر چه بیشتر در این زمینه فعال كنیم. در این راستا و با توجه به مهم بودن موضوع كودكان در هر جامعه‌ای، به گفت‌وگو با چند تن از فعالان در زمینه اسباب‌بازی پرداختیم.
 
معیار انتخاب اسباب‌بازی كیفیت آن نیست
 
برای مشخص شدن طرز فكر والدین در خرید اسباب‌بازی نیز با یكی از آنها به مصاحبه نشستیم آقای آب‌پرور در گفت‌وگو با «شهروند» از معیارهای والدین در خرید اسباب‌بازی گفت.
 
 
معیار شما برای خرید اسباب‌بازی چیست؟
 
 
چند موضوع برای ما مهم است. جدا از سرگرم كردن كودك، آموزنده بودن آن هم مهم است. این‌كه از لحاظ جسمی و روحی و روانی نیز باعث رشد كودك شود. وقتی كودك كوچكتر است سرگرم كردن مهم است، اما با بزرگتر شدن او جنبه‌های آموزنده هم اهمیت پیدا می‌كنند.
 
 
مثلا درحال حاضر در یك مغازه‌ای تعداد زیادی عروسك وجود دارد، معیار انتخاب شما چیست؟
 
 
اولا انتخاب خود بچه مهم است. معمولا بچه‌ها با توجه به انیمیشن‌هایی كه دیده‌اند، پیش‌زمینه ذهنی دارند. در درجه نخست ظاهر اسباب‌بازی برای بچه باید جذاب باشد.
 
 
بچه‌ها معمولا نسبت به چه نوع اسباب‌بازی‌هایی ذوق بیشتری نشان می‌دهند؟
 
 
بیشتر به اسباب‌بازی‌هایی كه رنگ بهتری داشته باشند یا موزیكال باشند.
 
 
شما چه بودجه‌ای را برای اسباب‌بازی كنار می‌گذارید؟
 
 
بیست‌وپنج تا پنجاه‌هزار تومان. توان مالی بیشتری نداریم.
 
 
در معیارهای انتخاب‌تان به كیفیت نیز توجهی می‌كنید؟
 
 
به‌هرحال كیفیت اسباب‌بازی هم مهم است، اما با توجه به بودجه‌ای كه داریم نمی‌توانیم به اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت فكر كنیم. به‌هرحال اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت كیفیت بهتری دارند و حتی ممكن است كارایی بیشتری هم داشته باشند.
 
1396/04/15
17:30:45
5.0 / 5
5607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم