توسط محققان ام آی تی ؛

ریزترین ربات جهان به بازار آمد

ریزترین ربات جهان به بازار آمد بازار پرواز: مهندسان دانشگاه ام آی تی موفق به تولید ربات بسیار كوچكی شده اند كه تنها یك دهم میلیمتر ضخامت دارد و متشكل از مدارهای الكترونیكی مینیاتوری است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، مواد تشكیل دهنده این ربات به گونه ای طراحی شده اند كه سبب می گردد ربات یادشده بتواند به راحتی در هوا یا بر روی آب شناور و معلق بماند و نسبت به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز اقدام نماید.
هدف اصلی از طراحی این ربات تسهیل جمع آوری داده های مختلف در مورد شرایط آب و هوایی است. تولید ربات های در ابعاد كوچك با عنایت به لزوم استفاده از انبوهی از قطعات الكترونیك در طراحی این محصولات پیشرفته یك چالش جدی به حساب می آید، اما پژوهشگران سرانجام توانسته اند قطعات الكترونیكی در ابعاد یك میلیونیم تا یك میلیاردیم متر طراحی نمایند كه تولید میكروربات ها را ممكن می كند.
این نوع ربات ها علاوه بر حوزه هواشناسی در زمینه هایی همچون علوم پزشكی، مهندسی و نظامی هم كاربرد خواهند داشت و با آنها می توان انبوهی از امور از وضعیت پالایش مواد نفتی در پالایشگاه ها تا وضعیت سلامت بدن انسان را به صورت آنی و لحظه به لحظه كنترل كرد.
محققان دانشگاه ام آی تی می گویند این فناوری هنوز مراحل شكل گیری آغازین خویش را سپری می كند و در آینده خیلی از حوزه های علمی و صنعتی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

1397/05/02
13:47:03
5.0 / 5
5129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم