رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

عواقب بحران تغییر اقلیم باید جدی گرفته شود

عواقب بحران تغییر اقلیم باید جدی گرفته شود بازار پرواز: كرج- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشكلات عدیده زیست محیطی كشور، اظهار داشت: عواقب بحران خشكسالی و تغییر اقلیم باید در كشور جدی گرفته شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، عیسی كلانتری روز سه شنبه در پانزدهمین كنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال بذر كشور مستقر در كرج اضافه كرد: امروز بیش از 130 درصد آب تجدید پذیر كشور مصرف می گردد درحالیكه سقف ما برای مصرف آب تجدید پذیر 40 درصد است.
وی بیان داشت: باید به این باور برسیم كه شرایط اقلیمی كشور در حال تغییر است و دیگر نمی توانیم محصولات كشاورزی پر آب بر كشت نماییم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور افزود: تغییر اقلیم و كم آبی را باید بپذیریم، روش های قدیمی دیگر پاسخگو نیست، باید بنیان روش های جدید برای مقابله با این بحران ها گذاشته شود.
كلانتری تصریح كرد كه بخش خصوصی باید بیش از گذشته وارد عرصه كار شود و پر و بال بیشتری بگیرد.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: امروز بخش كشاورزی ایران مریض، جمعیت رو به افزایش و منابع آبی رو به كاهش است، در چنین شرایطی باید با استانداردهای علمی و روش های نوین برای مقابله با این بحران ها چاره اندیشی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه انجمن های علمی كشور تنها به عرضه مقاله اكتفا نكنند، تصریح كرد: اگر انجمن های علمی ما 40 سال پیش به عرصه كشاورزی و منابع طبیعی ورود و توجه می كردند؛ امروز كشور این همه گرفتاری نداشت.
كلانتری بیان داشت: تشكل هایی مانند انجمن آب می دانستند كه امروز كشور با چنین وضعیتی مواجه می شود
لیكن حركت جدی انجام ندادند.
وی با اشاره به اینكه هیچ وقت صدای انجمن های علمی در مورد بحران تغییر اقلیمبلند نشد اظهار داشت: امروز كشور به شدت تهدید می شود، سرزمین در حال از دست رفتن است.
معاون رئیس جمهوری تصریح كرد: انجمن های علمی باید راهنمای سیاستگذاران و برنامه ریزان باشند و با برنامه ریزی های دراز مدت، آینده كشور را پیش بینی و راهكاری اساسی برای آن عرضه كنند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه آینده پژوهش كشور باید در دست انجمن های علمی باشد تصریح كرد: بارش های ایران 5 تا 10 درجه به سمت شمال رفته اند و بارش های 50 سال قبل را نخواهیم داشت.
وی تصریح كرد كه وزارت جهاد كشاورزی باید تغییر اقلیم را بپذیرد و دراین زمینه چاره جویی كند.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: امروز حیات وحش كشور با كمبود آب مواجه می باشد و به حاشیه روستاها پناه می آورد.
كلانتری افزود: در تمام زیستگاه های كشور، چشمه، قنات و چاه ها خشك شده اند، این در شرایطی است كه انجمن های علمی ما با همان نگرش 10 سال قبل پیش می روند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه كشاورزان كشور امروز به شدت گرفتار مشكلاتی همچون آب هستند، اظهار داشت: خشكسالی تا قبل از این آنقدر فشار نیاورده بود كه عده ای به این باور برسند كه كشور دچار كم آبی است و مساله آب جدی تلقی نمی شد.

پانزدهمین كنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران از 13 تا 15 شهریور ماه در موسسه تحقیقات، اصلاح و تهیه نهال بذر مستقر در كرج ادامه خواهد داشت.
7414/ 6155


1397/06/15
12:31:08
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: بال , سازمان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم