آتش نشانی فاقد آتش نشان

آتش نشانی فاقد آتش نشان بازار پرواز: سبزوار - ایستگاه آتش نشانی داورزن در هر نوبت كاری فقط یك آتش نشان دارد كه وظیفه پاسخگویی به تماس ها، رانندگی خودرو و انجام عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را عهده دار می باشد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، این ایستگاه آتش نشانی بعنوان مركز اطفای حریق شهرستان داورزن به قدری با كمبود نیرو مواجه می باشد كه در صورت وقوع 2 حادثه همزمان امكان امداد رسانی به یكی از آنها را ندارد.
این در حالی است كه این شهرستان 22 هزار نفری در شاهراه ورودی خراسان رضوی از سمت غرب استان، محل تردد بیش از 20 میلیون زائر و مجاور حرم مطهر رضوی در هر سال است كه توجه به حفظ ایمنی و سلامت این افراد در گرو نقش آفرینی كامل نهادهای امداد رسانی این منطقه می باشد.
یكی از شهروندان شهرستان داورزن در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در زمان وقوع حریق در محل سكونت خود با 125 تماس گرفتم كه كسی پاسخگو نبود و مردم به ناچار با كمك یكدیگر آتش را مهار كردند.
حسن صابری اضافه كرد: در حادثه دیگر كه فردی درون یك چاه سقوط كرده بود مردم با سازمان آتش نشانی تماس گرفتند كه با پاسخ 'نیرویی برای اعزام نداریم' روبرو شدند.
وی تصریح كرد: در این حادثه كه امداد رسانی فقط با حضور ماموران آتش نشانی امكان پذیر بود، مردم به ناچار با آتش نشانی سبزوار در 75 كیلومتری این منطقه تماس گرفتند و از آنها درخواست كمك كردند.
وی اظهار داشت: ایستگاه مزبور هم با بیان این مورد كه اجازه خروج از محدوده شهرستان را نداریم، كسی برای امداد رسانی اعزام نكرد و در نهایت با كمك مردم، فرد مصدوم از چاه بیرون آورده شد كه البته تبعات شدید برای مصدوم به همراه داشت.
صابری اضافه كرد: با عنایت به این قبیل مشكلات در منطقه، با همت مردم یك ایستگاه آتش نشانی در روستای صدخرو داورزن افتتاح شد كه این ایستگاه هم فقط در ساعات اداری فعالیت دارد.
وی تصریح كرد: امیدوارم مسئولان ذیربط قبل از آنكه این مشكل خسارات جبران ناپذیر وارد كند در این زمینه چاره ای بیاندیشند.

* آتش نشانی داورزن با كمبود 6 آتش نشان روبروست
مسئول نمایندگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آتش نشانی داورزن اظهار داشت: بر اساس استانداردها در هر نوبت كاری دست كم سه مامور آتش نشان باید در ایستگاه حضور داشته باشند اما ایستگاه آتش نشانی داورزن در هر نوبت یك مامور دارد و با كمبود 6 آتش نشان روبروست.
علی اصغر طاهری اضافه كرد: كمبود شدید نیرو امداد رسانی توسط این سازمان را با مشكل مواجه كرده و سبب گشته است در عملیاتی كه مامور آتش نشان به محل اعزام می شود، امداد رسانی بدون كمك مردم امكان پذیر نباشد.
وی تصریح كرد: آتش نشانی و خدمات ایمنی داورزن همینطور با كمبود فضای فیزیكی مواجه می باشد و سه خودرو این ایستگاه به همین علت پشت سرهم متوقف می شوند و در صورت نقص فنی خودرو اول، مشكلاتی در امداد رسانی سریع تولید می گردد.
وی در زمینه علت عدم خدمات رسانی ایستگاه آتش نشانی سبزوار هم اظهار داشت: بر مبنای نامه سازمان آتش نشانی، حریم شهری ماموران ایستگاهها برای خدمت رسانی حدود 10 كیلومتر است و آنان برای خروج از این محدوده نیاز به مجوز فرماندار شهرستان دارند.
طاهری با اشاره به اینكه ایستگاه آتش نشانی داورزن طی چهار ماه نخست امسال به 25 حادثه در جاده تهران - مشهد خدمات رسانی كرده است اضافه كرد: توجه به این ایستگاه با عنایت به نقش آفرینی آن در نجات هموطنان ضروری می باشد.

* آتش نشانی داورزن نیازمند نگاه ملی
معاون فرماندار داورزن هم اظهار داشت: این شهرستان هرچند كوچك است اما حوزه استحفاظی آن پوشش 80 كیلومتر از جاده ملی است كه این امر نشان از حساسیت جایگاه امداد رسانی در منطقه دارد.
علیرضا عبداللهی اضافه كرد: اقدامات بسیار برای تامین نیرو و همینطور به روز نمودن تجهیزات آتش نشانی از جانب مسئولان شهرستان انجام گرفته اما تابحال به علت نبود نیروی متخصص بومی و فقدان اعتبار كافی نتیجه ای حاصل نشده است.
وی در باره ایستگاه آتش نشانی روستای صدخرو هم تصریح كرد: این ایستگاه مردمی در سال 1393 با ساختمان و تجهیزات مناسب و با هدف پشتیبانی از آتش نشانی داورزن به بهره برداری رسید كه به علت نداشتن نیروی كافی و وجود مسافت زیاد توانایی امداد رسانی كامل را ندارد.
معاون فرماندار داورزن با اشاره به اینكه حفظ جان و مال شهروندان از مهمترین وظایف مسئولان شهرستان است اظهار داشت: امداد رسانی در این منطقه از كشور نیاز به نگاه ملی دارد تا علاوه بر خدمات رسانی شایسته به زائران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، امداد رسانی واقعی به مناطق محروم هم تحقق یابد.
شهرستان داورزن با جمعیت 22 هزار نفر در 310 كیلومتری غرب مشهد واقع است.
8145/7495 / 6053


1397/06/19
13:59:36
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم