مسجدجامعی:

انتخابات شورایاری های تهران برگزار می گردد

انتخابات شورایاری های تهران برگزار می گردد بازار پرواز: تهران-عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اعلام نمود: رئیس شورا برای برگزاری انتخابات شورایاری ها به وزیر كشور نامه نوشت.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، احمد مسجدجامعی روز شنبه در نشست خبری عملكرد كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: این نامه به وزیر كشور ارسال شده و با حضور نمایندگان فرمانداری جدول زمانی تعیین شد اما اگر بخواهیم انتخابات برگزار شود، باید امسال این امر تحقق یابد.
وی در مورد حذف ناگهانی میدان قیصر امین پور و تبدیل آن به چهار راه هم اظهار داشت: نامگذاری میدانی به نام قیصر امین پور یك اتفاق خاص بود چون كه برای اولین بار به غیر از نام شهدا، نام دیگر بر خیابان های شهر تهران گذاشته شد.
وی افزود: این نامگذاری به سادگی اتفاق نیافتاده است اما به راحتی آن را حذف كرده اند و من نگران مابقی میدان های شهر هستم كه مبادا با بهانه های واهی حذف شود.
به گفته مسجدجامعی، حذف این میدان نشان داد كه هنوز هم خودرو محوری در تهران حرف اول را می زند و سوال من این است كه مسئولان شهرداری منطقه 2 اعلام نموده اند كه آن را جبران می كنند اما چگونه؟
وی خاطرنشان كرد: نامگذاری ها در كمیسیون و صحن شورا تصویب می گردد و نمی توان به یك دفعه یك فضای شهری همچون میدان را حذف كرد؛ مگر شهر قاعده مند نیست كه این كارها صورت می گیرد.
مسجدجامعی تصریح كرد: مبحث حذف میدان قیصر امین پور حتما رسیدگی می گردد.
وی در مورد سرانجام تملك خانه های تاریخی در پایتخت هم اظهار داشت: در منطقه 11 خانه ای به نام 'خانه مینایی' وجود دارد كه شهرداری تهران آن را 6 میلیارد تومان خرید و پیشنهاد دادیم كه این خانه تبدیل به خانه موزه ولیعصر (عج) شود و به شناسنامه خیابان ولیعصر (عج) بدل شود كه گویا شهرداری منطقه برایش نقشه دارد.
مسجد جامعی همینطور در مورد سرانجام 'خانه اتحادیه' اظهار داشت: منشاء خرید خانه اتحادیه، تهران گردی بود و در شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را ملزم به تملك این خانه كردیم و در نهایت شهرداری تهران هم بعد از جلسه با 150 مالك و ورثه توانست این خانه را تملك كند.
وی با بیان این كه در زمان بهره برداری از این خانه پیشنهادات مختلفی عنوان شد و حتی هنرمندان هم پیشنهاد كردند از آنجایی كه این خانه لوكیشن سریال 'دایی جان ناپلئون' بود به محلی برای هنرمندان تبدیل گردد، تصریح كرد: با این وجود هنوز كاربری آن مشخص نمی باشد.
رییس كمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران همینطور در مورد خریداری تئاتر 'نصر' هم خاطرنشان كرد: تئاتر نصر با یك فرایند پیچیده ای خریداری شد و با خبر شدیم كه مقرر است به موزه 'تئاتر' تبدیل گردد، اما معتقدیم كه باید كاربری اماكن و مراكزی كه در خیابان 'لاله زار' قرار دارد كاملا منطبق بر طرح خیابان لاله زار كه چندی قبل توسط شهرداری تهران و شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب گردید باشد، نه این كه هر كسی هر كاربری كه خواست برای این مراكز در نظر بگیرد.
مسجدجامعی در مورد سرانجام راسته كتاب در تهران اظهار داشت: سه راسته ناصرخسرو، میدان بهارستان و روبه روی دانشگاه تهران بعنوان محور كتاب مورد شناسایی قرار گرفت كه قرار بود یكی از آنها بعنوان راسته كتاب انتخاب گردد كه اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری تهران در مورد ساماندهی سیما و منظر شهری هم به این دلیل شروع شد.
وی با اشاره به اینكه راسته كتاب هم در پهنه فرهنگی رودكی دیده شده است كه با یكدیگر متصل می شوند، در پاسخ به سوالی در خصوص این كه اقدامات مدیریت شهری جدید با دین و مسائل مذهبی در تضاد است، اظهار نمود: همه ما در فضای دینی بزرگ شده و تنفس می نماییم و چرا می گویید كه مدیریت شهری با دین زاویه دارد؟
رییس كمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان این كه مردم برای انجام كارهای دینی و مذهبی معطل كمك های شهرداری نمی مانند، اظهار داشت: شهرداری كیسه پول نیست، بلكه در حوزه فكری و هماهنگی كمك كننده است.
مسجدجامعی با بیان این كه ما در همه حوزه های فرهنگی و نه صرفا مذهبی كاهش بودجه داشتیم، افزود: با این وجود همه ما تلاش می نماییم كه فعالیت های دینی و قرآنی تسری یابد.
وی با بیان این كه همه مردم را در روز كتاب به كتابگردی دعوت می كنم، اظهار داشت: همینطور روز 14 مهرماه روز تهران است كه می توانیم خیلی از مباحث مطرح شده پیرامون تهران را به صورت تخصصی در هفته بررسی نماییم.
تهرام/9343/ 7245/ 1539 /


1397/06/26
13:56:24
5.0 / 5
5034
تگهای خبر: جت , خرید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم