اختراع یك سیستم جدید

پایان چراغ راهنمایی و رانندگی

پایان چراغ راهنمایی و رانندگی به گزارش بازار پرواز محققان دانشگاهی سیستمی نوین ابداع نموده اند كه علائم توقف و حركت را روی شیشه جلویی خودرو نمایش می دهد. بدین سان چراغ های راهنمایی و رانندگی منسوخ می شوند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، محققان قصد دارند با عرضه سیستمی نوین چراغ های راهنمایی و رانندگی را منسوخ كنند.
محققان علوم كامپیوتر در دانشگاه كارنگی ملون مشغول كار روی سیستمی هستند كه چراغ های رهنمایی و رانندگی را با نمونه های مجازی جایگزین می كند. علائم توقف و حركت به صورت مستقیم روی شیشه جلویی خودرو یا داشبورد آن نمایش داده می شوند.
این روند به راننده اجازه می دهد چراغ راهنمایی شخصی شده ای در اختیار داشته باشد و مدت زمان توقف در زمان سیگنال ها را می كاهد.
محققان پروژه Vitual Traffic Lights (VTL)درباره این فناوری می گویند: رانندگان به صورت عادی مجبورند به چراغ های سبز و زرد توجه نمایند و هنگام رسیدن به تقاطع ها به چراغ قرمز واكنش نشان دهند. اما اگر خودروها بتوانند با یكدیگر ارتباط برقرار كنند و بدون نیاز به چراغ راهنمایی و رانندگی به ترافیك واكنش نشان دهند، اوضاع فرق می كند.
سیستم جدید VTL از چراغ های راهنمایی و رانندگی مجازی استفاده می نمایند كه هنگام نزدیك شدن به تقاطع روی شیشه جلویی خودرو ظاهر می گردد. راننده با نگاه به شیشه جلوی خودرو متوجه می گردد در تقاطع باید چه اقدامی انجام دهد.
این فرایند نامحسوس است و راننده در تصمیم گیری دخالتی ندارد. چراغ های راهنمایی و رانندگی با نزدیك شدن راننده به تقاطع خاموش می شوند.
سیستم VTL با عنایت به قابلیت برقراری ارتباط میان خودروها عرضه می گردد و در همین اواخر در پردیس دانشگاه كارنگی ملون در پیتسبورگ آزمایش شده است.
این سیستم قابلیت اشتراك گذاری اطلاعات جی پی اس، نقشه ها وسرعت را دارد و می تواند خودروهای در حال حركت را راهنمایی كند.
 

1397/07/05
19:27:41
5.0 / 5
4391
تگهای خبر: خودرو , سرعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم