با ابداع پلیمرهای خاص؛

رنگ های ساختمانی و پلاستیكها خودشان را ترمیم می كنند

رنگ های ساختمانی و پلاستیكها خودشان را ترمیم می كنند بازار پرواز: محققان دانشگاه كلمسان آمریكا در كوشش برای تولید رنگ های نقاشی و پلاستیك هایی هستند كه در صورت فشار یا واردشدن ضربه بتوانند مانند پوست دست خودشان را ترمیم كنند.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیجیتال ترندز، این پژوهشگران می گویند موفق به ابداع پلیمرهای خاصی شده اند كه از قابلیت بازسازی و ترمیم خود به صورت خودكار برخوردار می باشند و كاربرد آنها برای تولید رنگ های نقاشی و انواع پلاستیك می تواند صنایع در رابطه با آنها را متحول كند.
اگر چه فناوری های خودترمیم تا به امروز كم و بیش در دسترس بوده اند، اما استفاده از آنها در مقیاس تجاری بسیار هزینه بر بوده است. حال پژوهشگران می گویند پلیمرهایی ابداع نموده اند كه تولید انبوه آنها كم هزینه است و سرمایه گذاری برای تولید آنها نیاز به صرف پول و هزینه فراوان ندارد.
انعطاف این پلیمرها و سازگاری آنها با خیلی از مواد شیمیایی بدون صدمه زدن به كاركرد اصلی آنها همچون دیگر مزایای پلیمرهای مورد اشاره است. پژوهشگران می گویند انتظار می رود روند تجاری سازی این پلیمرها ظرف شش ماه تا یك سال آینده به اتمام برسد و در آن زمان اطلاعات فنی بیشتری در مورد این اختراع در دسترس همگان قرار می گیرد.

1397/07/24
19:13:15
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم