در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی؛

نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی برگزار گردید

نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی برگزار گردید به گزارش بازار پرواز نخستین نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی با حضور ۹ تیم نوآور در موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و در مشهد با انتخاب ۴ تیم نوآور برتر برگزار گردید.به گزارش بازار پرواز به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، در نخستین نوآوردگاه مكمل های غذایی و گیاهی كه در جهت تجاری سازی نوآوری ها در زمینه مواد غذایی، تیم های كاری بعد از سه روز حضور در كارگاه های آموزشی و دریافت مشاوره های لازم برای تجاری سازی محصولات نوآورانه، ایده ها و محصولات خویش را در حضور سرمایه گذاران و صنعتگران عرضه شد.
سید مهدی زیارت نیا معاون پژوهشی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی اظهار داشت: هم اكنون تعداد ۲ هزار و ۵۶۹ دانشگاه در ایران وجود دارد كه نزدیك به ۴ میلیون و ۵۰۰ دانشجو در این واحدهای دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.
وی به روند رو به رشد فارغ التحصیلان دانشگاه های داخلی و میزان بیكاری در این بخش از دانش پژوهان اشاره نمود و اضافه كرد: وجود خیل عظیم دانشجویان و دانش پژوهان جوان نشان دهنده وفور نیروهای خلاق و كارآمد است، منوط به اینكه به مسیر صحیح هدایت شوند.
وی برگزاری نوآوردگاه ها را یكی از طریق های بروز خلاقیت جوانان در جامعه امروزی ایران دانست.
دكتر یاسر نیك پرست، مشاور بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزاری این نوآوردگاه را اقدامی بی نظیر در حوزه صنعت غذا دانست و تصریح كرد: راهكار عملی عرضه علم در جامعه برگزاری این رویدادها است چراكه علاوه بر مزیت های اقتصادی فرهنگ تلاش و پشتكار جهت راه اندازی یك كسب و كار موفق را در جامعه رواج می دهند.
وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر توسعه زیست بوم های كارآفرینی تاكید دارد كه برای تحقق آن نیاز به همگرایی كلیه ذی نفعان داریم.
نیك پرست جوانان خلاق را پل ارتباطی مراكز پژوهشی با صنعت دانست و اضافه كرد: خوشبختانه در زمینه صنعت غذا این امر به همت مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی میسر است.
به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، تیم های «تولید مكمل های غذایی با ضایعات مواد غذایی»، «دم نوش حاوی عصاره گیاهی و پرو بیوتیك»، « پربیوتیك بومی ایران به صورت نی نوش یا ساشه تك نفر» و«پودر فوری گیاهی با خاصیت درمانی چند گانه نظیر كاهش وزن؛ ضدسرطان و بهبود عملكرد مغز» تیم های برگزیده این نواوردگاه بودند.

1397/09/10
22:50:27
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: تولید , فناوری , محصولات , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم