با پنلهای خورشیدی؛

اینسایت ركورد تولید انرژی را در مریخ ثبت نمود

اینسایت ركورد تولید انرژی را در مریخ ثبت نمود به گزارش بازار پرواز كاوشگر اینسایت در اولین روز فعالیت در مریخ به وسیله پنل های خورشیدی ۴۵۸۸ وات ساعت برق تولید كرد كه این رقم ركورد بشمار می رود.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، هنوز یك هفته از فرود كاوشگر اینسایت روی سطح مریخ نگذشته اما این آزمایشگاه فضایی ركوردهای جدیدی را شكسته است.
اطلاعات ارسالی به زمین نشان داده است نه تنها كاوشگر به صورت دقیق كار می كند، بلكه ركورد جدیدی در تولید انرژی در سیاره سرخ ثبت كرده است.
دوشنبه گذشته اینسایت بعد از سفری ۷ ماهه روی مریخ فرود آمد و چند ساعت بعد به صورت موفقیت آمیز پنل های خورشیدی خویش را باز كرد.
مقدار الكتریسیته تولیدی این كاوشگر طی روز در سیاره سرخ رنگ بیشتر از مقداری است كه هرگونه كاوشگری قبلا روی مریخ جمع آوری كرده است.
تام هافمن مدیر پروژه اینسایت در آزمایشگاه JPL ناسا در این باره اظهار داشت: ثبت یك ركورد بسیار جالب است. اما دستیابی به تولید الكتریسیته بی سابقه برای انجام فعالیت های مهندسی بسیار كارآمد است.
به گفته هافمن، پنل های خورشیدی كاوشگر ۴۵۸۸ وات ساعت الكتریسیته در یك روز مریخی (sol) تولید كرده اند. این بدان معناست كه ما هم الان انرژی كافی برای انجام ماموریت ها و عملیات های علمی را در اختیار داریم.
این میزان بسیار بیشتر از ۲۸۰۶ وات ساعتی است كه كاوشگر Curiosity ناسا در اولین روز مریخی تولید كرد. كاوشگر Curiosity به سیستم هسته ای مجهز است. لندر فونیكس هم در اولین روز خود روی مریخ ۱۸۰۰ وات-ساعت برق تولید كرد.
۲پنل خورشیدی كاوشگر اینسایت هركدام قطری ۲.۲ متری دارند.

1397/09/12
13:54:37
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: انرژی , تولید , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم