سركنسول جمهوری قزاقستان در ایران:

تعاملات اقتصادی ایران و قزاقستان رو به رشد است

تعاملات اقتصادی ایران و قزاقستان رو به رشد است به گزارش بازار پرواز سركنسول جمهوری قزاقستان در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تعاملات 2 كشور در بخشهای مختلف بخصوص در حوزه اقتصادی رو به رشد و دارای افق روشن است.


آیداجان آیداشف، روز چهارشنبه در دیدار با نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی مشهد در این شهر اضافه كرد: الان شركتهای خوبی از ایران در كشور قزاقستان فعال می باشند و مشتاق هستیم فعالان اقتصادی ایران به عرصه های سرمایه گذاری و توسعه در كشور ما ورود پیدا كنند.
وی حوزه های شهرسازی و راه سازی، كشاورزی و دامداری قزاقستان را دارای ظرفیت و نیاز برای سرمایه گذاری و ورود نیروهای متخصص ایرانی دانست و تصریح كرد: هم در زمینه مهارت و هم در حوزه فناوری و تكنولوژی، ظرفیتهای مطلوبی در ایران فراهم است كه می توان آنها را در كشور قزاقستان هم به كار گرفت.
سركنسول جمهوری قزاقستان در ایران اظهار داشت: بعنوان نمونه زیرساختهای شهرسازی در استان تازه تاسیس تركستان به منظور ساخت شهر جدید تركستان در حال توسعه است كه می توان در این بخش از خدمات و دانش فنی شركتهای ایرانی در زمینه راه، ساختمان و شهرسازی برای كمك به پیشبرد این پروژه ها بهره برد.
آیداجان آیداشف اضافه كرد: در نظر داریم استاندار تركستان به ایران سفر كند و اگر طرف ایرانی پیشنهادات خویش را در این زمینه عرضه نماید می توان تفاهم نامه ای تدارك دید كه در این سفر به امضا برسد.
وی افزود: به رغم تحریمهای موجود مسیر این روابط همچنان گشوده است البته هم اكنون با مشكلاتی نظیر انتقال پول مواجه هستیم كه می توان برای آن چاره ای اندیشید.
سركنسول جمهوری قزاقستان در ایران اظهار داشت: یكی از ظرفیتهای موجود روابط 2 جانبه در حوزه كشاورزی است كه فعالان بخش كشاورزی ایران می توانند در این زمینه ظرفیت های موجود در استان قزل اوردا قزاقستان را احیا كنند.
وی اضافه كرد: به منظور تسهیل خدمات صدور ویزای تجاری، تفاهم نامه ای تدوین و در آن مقرر شده است روند صدور روادید برای فعالان اقتصادی با نامه و تایید اتاقهای بازرگانی كوتاهتر شود كه در انتظار دریافت نظر وزارت امور خارجه ایران در این زمینه هستیم.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی مشهد هم در این دیدار اظهار داشت: قزاقستان و ایران در سنوات گذشته تعاملات و روابط همسایگی خوبی داشته اند كه همین تعاملات می تواند بستر رشد روابط اقتصادی را فراهم آورد.
محمدرضا توكلی زاده اضافه كرد: قزاقستان كشوری با منابع بسیار غنی، حاصلخیز و آباد است كه باتوجه به محدودیت منابع آب در ایران، تلاش می گردد طرح كشت فراسرزمینی پیگیری و اجرایی شود كه در این راستا می توان از ظرفیت اراضی حاصلخیر كشور قزاقستان بهره برد و شركتهای بسیار از خطه خراسان رضوی و كشور ایران مایل به سرمایه گذاری در این حوزه هستند.
وی بر آمادگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی خراسان رضوی برای كمك به توسعه همكاریها و تولید ارتباط با بخش خصوصی توانمند استان تصریح كرد و برای پیگیری موارد و پیشنهادهای مطرح شده توسط سركنسول قزاقستان قول مساعد داد.
1922/ 6053


1397/09/15
12:47:05
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: تولید , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم