چینی ها روی ماه سیب زمینی می كارند

چینی ها روی ماه سیب زمینی می كارند بازار پرواز: كاوشگر چینی به فضا پرتاب شد. این كاوشگر در ماه ۱۰ آزمایش همچون كاشت سیب زمینی انجام می دهد و مواد معدنی و اشعه های آنرا می سنجد.به گزارش بازار پرواز به نقل از اسكای نیوز، چین كاوشگر Chang-۴ را به فضا پرتاب كرد. این كشور امیدوار است فصل جدیدی در اكتشافات ماه بگشاید.
به هرحال كاوشگر مذكور همراه موشك Long March ۳B از مركز Xichang به فضا پرتاب شد و پیش بینی میگردد تا شروع سال میلادی به مقصد خود برسد.
بخش دوردست ماه كوه هایی دارد و فرود كاوشگر در آنجا چندان راحت نیست. همین طور در این بخش برقراری ارتباط با زمین مشكل خواهد بود. برای این منظور در ماه می ماهواره ای به مدار ماه ارسال میگردد كه نقش رابط میان زمین و كاوشگر را ایفا می كند.
به هرحال مقرر است این كاوشگر در مجموع ۱۰ آزمایش در سطح ماه انجام دهد كه ۶ مورد آن به چین و ۴ مورد بقیه به كشورهای مختلف متعلق می باشد. یكی از این آزمایش ها كاشت سیب زمینی و دانه های دیگر در ماه است.
علاوه برآن آزمایش هایی برای وجود مواد معدنی و اشعه های فضایی باز صورت خواهد گرفت.
Chang-۴ دومین كاوشگر چینی است كه روی ماه فرود می آید. كاوشگر چینی Yutu در ۲۰۱۳ در این سیاره فرود آمد و به مدت دوسال سطح ماه را بررسی كرد.
چین امیدوار است تا۲۰۲۲ میلادی به ماه فضانورد بفرستد. همین طور این كشور می خواهد طی چند ماموریت سرنشین دار یك مقر در ماه بسازد.

1397/09/17
20:25:21
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: پرتاب , فرود , فضا , فضانورد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم