با خواندن كتاب راهنما؛

هوش مصنوعی كه بازی شطرنج یاد می گیرد!

هوش مصنوعی كه بازی شطرنج یاد می گیرد! بازار پرواز: محققان یك سیستم هوش مصنوعی ساخته اند كه می تواند با خواندن كتابچه راهنمای بازی های سخت مثل شطرنج، بازی را به خود بیاموزد و آنرا انجام دهد.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، یك سیستم هوش مصنوعی جدید می تواند در بازی های پیچیده انسان را شكست دهد. این سیستم حتی برای غلبه برانسان نیازی به دانشی ندارد كه توسعه دهندگان در اختیارش قرار می دهند.
شركت Deep Mind (خواهر گوگل) یك بازی هوش مصنوعی به نام AlphaZero ابداع كرده كه می تواند بازی هایی مانند شطرنج و Go را فقط با خواندن كتابچه قوانین بیاموزد.
این برنامه كامپیوتری بازی های مذكور را بدون هیچ دانشی از قبل به خود می آموزد. تحقیقی به رهبری بنیاد پیشرفت های علم نشان داد این برنامه می تواند پیچیدگی های هر بازی را به خود بیاموزد.
مبدعان نرم افزار ادعا می كنند این برنامه نقطه عطفی در عرصه ماشین های هوشمند است كه می تواند خلاقانه تر فكر كند. نسخه قبلی ماشین به نام AlphaGo توانست در مسابقه با ماهرترین بازیكن انسانی در بازی چینی Go برنده شود.
به هرحال دیوید سیلور و همكارانش در DeepMind ماشین AlphaZero را ابداع نموده اند. این یك برنامه بازی است كه نیازی به اطلاعات انسانی ندارد. اما الگوریتم هایی كه این سیستم را فعال می كنند با بهره گیری از خاصیت های یك بازی خاص ساخته می شوند و به دانشی اتكا دارند كه توسعه دهندگان آنها در اختیار داشته اند.
به گفته محققان این سیستم توانست سپس چند ساعت مطالعه و خودآموزی بر برنامه های هوش مصنوعی دیگر همان بازی ها غلبه كند.

1397/09/19
14:31:43
5.0 / 5
5321
تگهای خبر: شركت , هوش مصنوعی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم