نماینده مجلس:

10 حكم از 59 حكم قانون بهبود محیط كسب و كار اجرا شده است

10 حكم از 59 حكم قانون بهبود محیط كسب و كار اجرا شده است بازار پرواز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سال 1390 كه قانون بهبود مستمر محیط كسب و كار به تصویب رسیده فقط 10 حكم از 59 حكم این قانون اجرایی شده است.


سهیلا جلودار زاده روز چهارشنبه در ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویكرد بهبود محیط كسب و كار در مشهد اضافه كرد: اجرای برخی دیگر از این احكام شروع شده اما برای برخی دیگر از احكام اقدامی نشده است.
وی گفت: ضامن اجرایی شدن قانون بهبود مستمر محیط كسب و كار، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی است و علت عدم اجرای این قانون هم جدی نگرفتن این شوراست كه دستور جلساتش را اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تعیین می كند پس این شورا باید هم در مسائل روز و هم در روند اصلاح ساختار های معیوب نقش جدی و موثرتر ایفا كند.
رئیس كمیته بهبود محیط كسب و كار مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خیلی از احكامی كه در قانون بهبود مستمر محیط كسب و كار آمده است به حضور مقتدرانه اتاق بازرگانی و بخش خصوصی متكی است و همین قانون باز دولت را مكلف كرده است كه با بخش خصوصی چه در زمینه كارگری و چه در زمینه كارفرمایی مشورت كند.
جلودار زاده اضافه كرد: این قانون به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اقتدار داده پس این اتاق باید جایگاه خودرا در ساختار تصمیم سازی و قدرت مشخص نماید و مطالبه گر باشد.
وی گفت: در ماده 2 این قانون دولت مكلف شده است در مراحل بررسی موضوعات مربوط به محیط كسب و كار برای اصلاح و تدوین مقررات و آیین نامه ها، نظر كتبی اتاقها و تشكلهای ذیربط را درخواست و بررسی كند و هرگاه لازم دید آنان را به جلسات تصمیم گیری دعوت نماید.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گاهی در مجلس رویه ها مورد مطالعه و حتی اصلاح قرار می گیرد اما در روند كار آیین نامه جدیدی صادر می گردد كه مسیر كار را حتی از گذشته باز طولانی تر می كند اما اتاق و بخش خصوصی باید نقش مقتدرانه ای ایفا كنند و مطالبه گر باشند تا با یك بخشنامه حیات بخش خصوصی و فعالیتهای اقتصادی به چالش كشیده نشود.
1922/ 6053


1397/09/22
13:33:57
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم