تولید فضاپیمای باری برای ناسا

تولید فضاپیمای باری برای ناسا به گزارش بازار پرواز شركت سیرا نوادا برای تولید یك فضاپیمای باری موسوم به دریم چیسر جهت استفاده ناسا به منظور حمل و نقل بار به ایستگاه فضایی بین المللی به توافق رسیده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، فضاپیمای مورد اشاره توسط ناسا بعنوان نسل جدیدی از فضاپیماهای باری توصیف شده و مقرر است ظرف دو سال آینده مورد استفاده عملیاتی قرار بگیرد.
برخی آزمایش های اولیه این فضاپیما ناموفق بوده اند و مشكلاتی در زمینه فرود آن در محیط آزمایشگاهی به وجود آمده بود، اما سرانجام مشكلات مورد اشاره برطرف شد و آغازین آزمایش موفق آن در نوامبر سال ۲۰۱۷ انجام شد.
سیرا نوادا یكی از سه شركت خصوصی بود كه در سال ۲۰۱۶ موفق به عقد قرارداد با ناسا برای تولید فضاپیمای باری شد. دو شركت دیگر اسپیس ایكس و اوربیتال آی تی كی نام دارند. مقرر است دریم چیسر در مجموع شش بار به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شود.
مهم ترین مزیت این فضاپیمای باری در مقایسه با رقبا امكان فرود آن بر روی باندهای عادی فرودگاه های تجاری در سراسر جهان است. همین امر برخی سازمان های فضایی كشورهای دیگر و حتی سازمان ملل را به استفاده از دریم چیسر علاقمند كرده است. قابلیت پرواز و نشست و برخاست خودكار و امكان حمل حداكثر ۵۵۰۰ كیلوگرم بار همچون دیگر مزایای این فضاپیما است.
 

1397/10/10
15:13:04
5.0 / 5
4757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم