حذف منابع نهفته ویروس ایدز

حذف منابع نهفته ویروس ایدز بازار پرواز: مطالعه ای جدید پیشنهاد می دهد كه قابلیت دستكاری یك سوئیچ ژنتیكی كه منجر به این می شود كه ویروس ایدز (HIV) نهفته درون سلول ها آغاز به همانندسازی كند، وجود دارد.به گزارش بازار پرواز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، طی آلودگی «دی ان ای»، «HIV» راه خودرا به سمت هسته سلول میزبان كج می كند و خودش را با ژنوم میزبان تلفیق می كند.
مدار ژنی« Tat »یك قطعه كلیدی از «دی ان ای»، «HIV »است كه رونویسی و فعال شدن ژن« HIV »را كنترل می كند. زمانی كه این مدار فعال می شود، آغاز به تاثیر گذاری روی ماشین سلولی می كند و در نتیجه نسخه های جدیدی از ویروس« HIV »ساخته می شود كه در نهایت از سلول خارج می شوند و سلول های مجاور را باز آلوده می كنند.
سلول های افكتور ایمنی كه اختصاصی HIV هستند می توانند سلول های آلوده به این ویروس را حذف نمایند اما این امر تنها زمانی امكان پذیر است كه سلول ها با روشن بودن مدار ژنی Tat در حال تولید ویروس های بیشتر هستند.
در سلول هایی كه این ویروس به صورت خفته است، مدار ژنی« Tat » باز خاموش است و سلول در حال انجام فعالیت های طبیعی خودش است و این در شرایطی است كه حامل شكل نهفته« HIV » است.
محققان توانسته اند از داروها و ریز مولكول هایی برای فعال كردن مدار ژن «Tat» استفاده كنند و در نتیجه سلول های آلوده به شكل نهفته«HIV » را به صورت فعال در آورند تا بوسیله سیستم ایمنی تخریب شوند. این كلاس دارویی شامل مهار كننده های «HDAC »است كه خود با عوارض جانبی باز همراه می باشد.
این مطالعه نشان داده است كه می توان نهفتگی یا خفتگی« HIV »را از راه دستكاری مدار ژنی« Tat »كنترل كرد و به استراتژی های درمانی موثری رسید كه روزی درمانی برای ایدز خواهند بود.
و این امر می تواند به ریشه كن شدن كامل ویروس از بدن انسان منجر شود. سلول هایی كه حامل ویروس ایدز نهفته هستند بوسیله سیستم ایمنی بدن قابل شناسایی نیستند.

1397/11/04
13:07:51
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: تولید , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم