با برد ۱۲ هزار كیلومتر؛

بوئینگ برای ارتش امریكا ۴ ابر ربات زیردریایی می سازد

بوئینگ برای ارتش امریكا ۴ ابر ربات زیردریایی می سازد به گزارش بازار پرواز نیروی دریایی ارتش آمریكا با عقد قراردادی به ارزش ۴۳ میلیون دلار با بوئینگ، سفارش تولید چهار ربات زیردریایی بسیار بزرگ و بدون سرنشین را به این شركت داده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، این ربات های زیردریایی بدون سرنشین اوركا نام دارند و با همكاری شركت هانتینگتون اینگالز تولید می شوند. تولید هر یك از ربات های مورد اشاره ۱۵.۵ متر است و از نظر ظاهری شباهت زیادی با زیردریایی های متعارف دارند.
بر روی این ربات ها سیستم های ناوبری و هدایت خودكار نصب می شود و آنها با هر بار سوخت گیری می توانند مسافتی برابر با ۱۲ هزار كیلومتر را طی كنند.

تولید ربات های زیردریایی خودران امر بی سابقه ای نیست. اما این ربات ها تا به امروز كوچك بوده و تنها قادر به پیمودن مسافتی اندك بوده اند. اما ربات زیردریایی جدید هم بسیار بزرگ بوده و هم قادر به طی مسافت فوق العاده زیادی است.
زیردریایی های مذكور دارای موتور دوگانه الكتریكی و دیزلی بوده و می توانند برای انجام انواع عملیات زیردریایی نظامی، مقابله با زیردریایی های مسلح، نبرد با كشتی های جنگی، انجام جنگ الكترونیك، حمله به اهداف مختلف و غیره به كار گرفته شوند.
ربات های زیردریایی مذكور به صورت ماژولار طراحی شده اند و بنابراین می توان قطعات مختلف آنها را به سادگی از یكدیگر جدا كرد. فضای ذخیره سازی و انبار كالا و بار در این زیردریایی ها به ۵۶.۶ متر مربع می رسد. با عنایت به خودران بودن زیردریایی مذكور، رها كردن آن در دریا، پشتیبانی و هدایت، ناوبری، برقراری ارتباطات مخابراتی و غیره در اوركا به صورت كاملا خودكار صورت می گیرد.

1397/11/29
14:49:28
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم