اسلام آباد: تنش های میان هند و پاكستان می توانند بر روند صلح افغانستان تاثیر بگذارند

اسلام آباد: تنش های میان هند و پاكستان می توانند بر روند صلح افغانستان تاثیر بگذارند به گزارش بازار پرواز نماینده دائم پاكستان در سازمان ملل اعلام نمود: تنش های میان هند و پاكستان می توانند بر روند صلح افغانستان تأثیر بگذارند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، ملیحه لودهی نماینده دائم پاكستان در سازمان ملل اعلام نمود: این تنش اخیر تمركز پاكستان از نقش وی در روند صلح افغانستان را دور می كند. حالا توجه بیشتر ما بر تهدیدات احتمالی نظامی ضد كشورمان است.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تنش های اخیر میان پاكستان و هند درباره مساله كشمیر اظهار داشت: این تهدیدها تنها از جانب هند هستند.
این اظهارات در حالی بیان شد كه مذاكرات افغانستان هم اكنون میان زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریكا در امور صلح افغانستان و هیئت طالبان در قطر برگزار می گردد.
وی افزود: هم افغانستان و هم مساله كشمیر دو امر بسیار مهم هستند اما حالا در مرز شرقی ما حمله ای انجام گرفته است آنها جنگنده هایشان را به سمت مرزهای ما فرستاده اند.
لودهی افزود: افغانستان وضعیت متفاوتی دارد و ما خواستار آخر جنگ هستیم. ما نمی خواهیم تهدیدی از جانب مرز غربی خود دریافت نماییم.
وی ادامه داد: رهبر هند در پاسخ به رویكرد صلح جویانه عمران خان همچون آزاد خلبان هندی ناكام مانده است.
سفیر دائم پاكستان در سازمان ملل با اشاره به حمله اخیر در كشمیر و كشته شدن دست كم ۴۰ سرباز هندی اظهار داشت: از زمان وقوع این حمله ما از هندیان خواسته ایم كه مدارك خویش را عرضه كنند و به صورت مشترك در این باره اقدام نماییم اما چند روز گذشته پرونده به دست پاكستان رسیده است ما پرونده را بررسی می نماییم اگر نكته ای باشد تحقیقات را انجام خواهیم داد اما تنها برپایه شواهد مستند نه به خاطر اتهامات اقدام خواهیم كرد.
هند مسؤول اصلی حمله اخیر در كشمیر را پاكستان می داند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می كند.1397/12/14
14:44:14
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: خلبان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم