یك روزنامه عبری زبان فاش كرد

۸۰ هزار دلار هزینه رهگیری هر راكت فلسطینی

۸۰ هزار دلار هزینه رهگیری هر راكت فلسطینی به گزارش بازار پرواز یك روزنامه عبری زبان گزارش داد، هزینه رهگیری و اسقاط هر راكتی كه از نوار غزه شلیك می شود، حدود ۸۰ هزار دلار است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، روزنامه عبری زبان یسرائیل هیوم در گزارشی كه امروز (دوشنبه) منتشر كرد، آورده است: در كنار هزینه بالای آتشبارها و سامانه های دفاع موشكی و عملیاتی كردن آنها، رهگیری هر راكت فلسطینی ها توسط سامانه دفاعی گنبد آهنین حدود ۸۰ هزار دلار است.
بر اساس گزارش این روزنامه، اینكه رژیم صهیونیستی از سامانه موشكی دیگری یعنی فلاخن داوود یا آرو استفاده نماید، هزینه های مقابله با راكت های فلسطین را به شدت بالا می برد و به بیشتر از دو میلیون دلار برای هر راكت می رساند.
این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت، فرآیند تولید راكت های ضد اهداف هوایی در اراضی اشغالی بسیار هزینه بر است و به زمان زیادی نیاز دارد چونكه تولید آنها به كندی انجام می شود.
یسرائیل هیوم همینطور در گزارش خود آورد، در مقابل فلسطینی ها از موشك های ارزانی استفاده می نمایند كه ساخت و تولید آنها به سرعت انجام می شود، در واقع آنها هم اكنون زرادخانه راكتی در اختیار دارند كه به آنها امكان ورود به جنگی طولانی ضد اسرائیل بدون نیاز به تولید راكت های جدید را می دهد.
بر اساس گزارش یاد شده، استفاده از گنبد آهنین برای رهگیری و اسقاط راكت ها و خمپاره هایی كه توسط فلسطینی ها شلیك می شوند، از نظر اقتصادی به صرفه نیست هر چند كه این سامانه در رهگیری بعضی از این موشك ها و كاهش خسارات و تلفات موفق است. این یعنی اسرائیل باید به راه دیگری بیندیشد و آن استفاده از سامانه های دیگری است كه با اشعه لیزر كار می كنند و خیلی كم هزینه تر بوده و هزینه رهگیری و اسقاط هر راكتی با آنها به حدود ۲۰۰۰ دلار یعنی دو درصد قیمت موشك های گنبد آهنین می رسد.
گزارش عبری مذكور اخطار داده شده، در صورت آغاز جنگی ضد حزب الله در جنوب لبنان، وضعیت فاجعه بار خواهد بود و بر مبنای پیش بینی ها حزب الله روزانه بیشتر از ۲۰۰۰ راكت همچون موشك های نقطه زن و هدایت شونده به اراضی اشغالی شلیك خواهد نمود.1398/02/16
14:40:26
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: بال , تولید , سرعت , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم