برای ارسال دارو به سلولهای سرطانی؛

نهنگ پرنده در بدن انسان حركت می كند!

نهنگ پرنده در بدن انسان حركت می كند! بازار پرواز: محققان مشغول ساخت ربات كوچك نهنگ پرنده هستند كه می تواند در بدن انسان حركت نماید و دارو را مستقیما به سلول های سرطانی منتقل كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از تلگراف، محققان مشغول ابداع یك ربات نهنگ پرنده هستند كه می تواند در بدن انسان حركت نماید و دارو را به سلول های سرطانی برساند. این ربات تغییر شكل دهنده توسط محققان كالج دارتموث و دانشگاه سیتی (در هنگ كنگ) ابداع شده و قسمتی از پژوهشی بلندمدت با هدف توسعه ربات هایی است كه می توانند نسبت به گرما ونور واكنش نشان دهند. این ربات خاص انعطاف پذیر است و با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود. ربات مذكور شبیه نهنگ است اما می تواند شكل خودرا تغییر دهد تا حركات انتهای دم نهنگ را تقلید كند.
سپس ربات می تواند به وضعیت ثابت تغییر موقعیت دهد و بدین سان داروها بطور مستقیم به سلول های سرطانی منتقل می شوند. دم ربات با لایه ای از سلول ها و باله های آن با هیدروژل حساس به نور پوشیده می شوند. سلول ها همراه با جریان خون یكسو می شوند و در نتیجه دم ربات حركت می كند و آنرا به جلو می راند. از طرف دیگر باله های آن نیز نیروی مورد نیاز برای ربات را فراهم می كنند تا در یك مسیر حركت نماید. دكتر زی چن استادیار دانشگاه دارتموث می گوید: با كمك این فناوری می توان ربات های نرم با قابلیت تغییر شكل ساخت كه قدرت مانور خارق العاده ای دارند. در ماه آوریل یك كاتتر رباتی مجهز به هوش مصنوعی بطور موفقیت آمیز به سمت یك قلب مدل انسان مسیریابی كرد و توانست حتی سریع تر از جراح به دریچه ای از قلب برسد كه مبتلا به اختلال شده بود. محققان دانشگاه هنگ كنگ همین طور مشغول توسعه یك ربات كرم صدپا هستند كه می تواند در بدن راه برود و دارو را منتقل كند.

1398/02/30
14:35:35
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: بال , ربات , فناوری , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم