سیا زیر ذره بین وزارت دادگستری آمریكا درباره منشأ تحقیقات مربوط به مداخله روسیه

سیا زیر ذره بین وزارت دادگستری آمریكا درباره منشأ تحقیقات مربوط به مداخله روسیه بازار پرواز: رسانه های محلی امروز (پنج شنبه) به نقل از منابع ناشناس گزارش دادند وزارت دادگستری آمریكا می خواهد از مقامات ارشد آژانس اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) درباره منشأ تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا سوال كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، رابرت مولر، بازرس ویژه آمریكا در ماه آوریل گزارشی را منتشر نموده و خلاصه ای را درباره تحقیقات دو ساله اش درباره تبانی ادعا شده میان روسیه و كمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا كه هر دو طرف آنرا رد كرده اند، ارائه داد. این گزارش هیچ سند و مدركی را درباب تبانی میان آنها ارائه نكرد. بعلاوه ویلیام بار دادستان كل آمریكا به این نتیجه رسید كه اسناد و مدارك ارائه شده از طرف مولر نتوانست بهتان وارد شده به ترامپ درباب مانع تراشی در راه اجرای عدالت را ثابت كند.
بر طبق گزارش روزنامه نیویورك تایمز، وزارت دادگستری آمریكا نگاه دقیقی به این تحقیقات سیا خواهد داشت و دست كم با یكی از مقامات ارشد ضد اطلاعاتی و یكی از تحلیل گران ارشد كه هر دو در بررسی مداخله ادعا شده روسیه در انتخابات آمریكا شركت داشتند مصاحبه خواهدنمود.
بعضی از این افسران سازمان سیا كه وزارت دادگستری می خواهد با آنها جلسه پرسش و پاسخی داشته باشد هم اكنون مصاحبه هایی را با كمیته اطلاعات سنا انجام داده اند كه به دنبال آن مشخص شد این مقامات هیچ تخلفی در فعالیت شان انجام نداده اند.
بااینكه سازمان سیا هیچ درخواست رسمی دریافت نكرده اما مقامات مجری قانون ظاهراً به مقامات اطلاعاتی گفته اند كه جان دورهام دادستان آمریكا در كنتی كت می خواهد این مصاحبه ها را انجام دهد. وی از طرف ویلیام بار منصوب شده و ویلیام بار بر روند بررسی تحقیقات ضد اطلاعاتی نظارت خواهد داشت. بار می خواهد متوجه شود كه چطور سازمان سیا به این نتیجه رسیده كه روسیه قصد خرابكاری در انتخابات ۲۰۱۶ را داشته و همین طور اطلاعات بیشتری درباره منابع و ارتباطات سازمان سیا با دفتر تحقیقات فدرال آمریكا SBI (دفتر مدیر اطلاعات ملی) به دست آورد.
سازمان سیا ظاهراً نسبت به این مصاحبه های برنامه ریزی شده نگران است بااینكه مصاحبه توسط وزارت دادگستری یك تحقیق كیفری محسوب نمی گردد.
در همین حال جینا هاسپل مدیر سازمان سیا ظاهراً به وزارت دادگستری اعلام نموده كه آژانس او آماده همكاری است گرچه وی همچنان می خواهد تا از اطلاعات مهم و حیاتی حفاظت كند.
وزارت دادگستری آمریكا در صورتیكه این بررسی ها را انجام می دهد نه تنها فعالیت های سازمان سیا را بررسی خواهدنمود بلكه عملكرد دفتر مدیر اطلاعات ملی و برخی دیگر از نهادها را نیز مطالعه خواهدنمود.1398/03/23
18:26:36
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: بال , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم