در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید ورق های فولادی سرد و گرم برای تأمین نیاز صنعت

تولید ورق های فولادی سرد و گرم برای تأمین نیاز صنعت به گزارش بازار پرواز یكی از شركت های فناور داخلی با تولید ورق های نورد سرد و گرم، بخشی از نیاز صنعت به این محصول راهبردی را تأمین كرده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزایش مقاومت ورق های فلزی كه كاربردهای گسترده شان را در صنایع گوناگون مانند خودروسازی به رخ كشیده اند یكی از دغدغه های تولیدكنندگان فرآورده های فلزی است. حال، یكی از شركت های فناور با تاكید بر تجربه و دانش بومی توانسته است انواع ورق های فلزی را به تولید انبوه برساند.
عزیز قنواتی مدیرعامل یك شركت دانش بنیان، با بیان این كه ورق گالوانیزه یكی از تولیدات این واحد فناور و جزو نیازهای مهم صنعت محسوب می شود، اضافه كرد: هم اكنون با تولید ورق های فولادی نورد با سختی بالا، ورق سرد آنیل شده و ورق گرم اسیدشویی شده است.
وی با اشاره به تفاوت ساختاری و كاربردی میان ورق های نورد سرد و گرم اظهار داشت: در فرایند نورد گرم، ورق های فولادی در دمای بالاتر از ۹۲۶ درجه سانتی گراد متبلور می شود. در این دما شكل دهی به ورقه آسان تر است و می توان ورق های بزرگ تری ساخت.
وی با بیان این كه در فرایند فولاد، سرد فولاد در دمای پایین شكل دهی می شود، اضافه كرد: هنگامی كه دمای فولاد كاسته می شود، حجم آن هم كم می شود ازاین رو میزان كنترل برای تغییر سایز و شكل فولاد در دمای بالا در مقایسه با نورد سرد كمتر است. در این نوع نورد، محصول در چارچوب های دمای پایین قرار می گیرد و قطعه، بعد از نورد آنیلی تا دمای اتاق سرد می شود.
وی با اشاره به فرایند فناورانه فرآوری و فرم دهی خطوط نورد اظهار داشت: محصولات خط نورد سرد، در یك فرایند مداوم و پیوسته، بعد از شست وشو و تمیزكاری، احیا، اكسیدهای سطحی، عملیات حرارتی و تنظیم خواص متالوژیكی از وان مذاب روی عبور كرده و گالوانیزه می شوند. پس از عملیات گالوانیزه، عملیات تكمیلی روی ورق پیاده می شود.
قنواتی با بیان این كه خط تولید گالوانیزه با توانمندی بومی و با سرمایه گذاری پایین تر از نمونه خارجی به راه افتاده است اضافه كرد: خط گالوانیزه، با به كارگیری توان داخلی و فناوری بومی با هزینه ای پایین تر از شركت های خارجی اجرا شد.
وی با بیان این كه تولیدات این شركت ضمن تأمین نیازهای داخلی صنعت، به بازارهای منطقه هم ورود پیدا كرد، اظهار داشت: سال قبل بیشتر از ۱۳۷ هزارتن از فرآورده ها گالوانیزه به بازار داخلی تزریق شد و امسال هم با رشد مطلوبی نسبت به سال قبل تولید خواهیم داشت.
این فعال فناور، با اشاره به این كه پشتیبانی از تولید ایران ساخت این محصول صرفه جویی ارزی و اشتغال آفرینی را به ارمغان آورده است، اظهار نمود: با ساخت تجهیزات و ماشین آلات به كمك دانش فنی بومی، ضمن صرفه جویی در هزینه ها، بخشی از هزینه ها برای واردات این محصولات متوقف گردید.

1398/04/07
14:09:16
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: بال , تولید , خودرو , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم