با كمك واقعیت مجازی؛

دوقلوهای از سر بهم چسبیده از هم جدا شدند

دوقلوهای از سر بهم چسبیده از هم جدا شدند بازار پرواز: یك دوقلوی دختر بهم چسبیده بعد از گذراندن 50 ساعت عمل های جراحی در بیمارستانی در انگلیس از یكدیگر جدا شدند. در مراحل آماده سازی عمل جراحی از واقعیت مجازی استفاده شد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از گاردین، دو دختربچه دوساله كه از ناحیه سر به یكدیگر چسبیده بوده اند در بیمارستانی مجهز در لندن از یك یكدیگر جدا شدند.
دو خواهر دو ساله صفا و مروه كه اهل پاكستان هستند در بیمارستانGreat Ormond Street (GOSH) تحت ۳ عمل جراحی مهم قرار گرفتند تا سرهای آنها از یكدیگر جدا شود. اولین عمل جراحی آنها در اكتبر ۲۰۱۸ میلادی انجام گرفت. در آن زمان دوقلوها ۱۹ ماهه بودند. آخرین عمل نیز در ۱۱ فوریه سال جاری میلادی انجام شد و دوقلوها بطور كامل از یكدیگر جدا شدند.
این دوقلو ها كه با عمل جراحی سزارین متولد شده بودند از ناحیه سر به یكدیگر چسبیده بودند و رگ های خونی آنان نیز بهم متصل شده بود. در بیمارستان Great Ormond Street قبلاً در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ میلادی دوقلوهای از سر بهم چسبیده بطور موفقیت آمیز از هم جدا شده بودند. در نمونه پزشكی این دو دختر بچه پاكستانی، پزشكان برای تضمین راحتی عمل جراحی از واقعیت مجازی استفاده كردند تا یك نمونه دقیق از مكان پیچیده مغز و رگ ها در سر دوقلوها بسازند. علاوه بر آن از روش پرینت سه بعدی استفاده شد تا مدل هایی پلاستیكی از ساختار سر آنها ساختند.
برهمین اساس راهنمایی برای برش های جراحی ارائه شد تا جراحان بتوانند بطور دقیق كار كنند. طی عمل جراحی نیز پزشكان نخست رگ های خونی دوقلوها را از یكدیگر جدا كردند و در مرحله بعد یك تكه پلاستیك در سرهای آنان قرار دادند تا مغز و رگ های خونی از یكدیگر جدا بمانند. اسكن ها نشان داده بود دوقلوی مذكور مغزهای متمایزی دارند كه به درستی شكل نگرفته اند. بدین سبب تكه پلاستیك و سیستم pulleyهمراه آن به تصحیح آن كمك كرد. در آخرین عمل جراحی مهم پزشكان با استفاده از استخوان های این دختربچه ها جمجه های جدید ساختند. آنها همین طور از «توسعه دهنده های بافت» (tissue expanders ) استفاده كردند تا تضمین شود پوست بدن روی سر كودكان توسعه می یابد. بعد از عمل سوم، جراحی های كوچكی انجام شد تا دوقلوها بتوانند بطور مستقل از یكدیگر زندگی كنند. بگفته پزشكان این عمل های جراحی بیشتر از ۵۰ ساعت طول كشید و ۱۰۰ نفر از كاركنان بیمارستان در آن شركت داشتند.

1398/04/25
15:04:42
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم