بازداشت رئیس ستاد ارتش سودان به بهتان كوشش برای كودتا

بازداشت رئیس ستاد ارتش سودان به بهتان كوشش برای كودتا بازار پرواز: ارتش سودان از بازداشت رئیس ستاد و بعضی از افسران ارتش، سرویس امنیت، اطلاعات و گروهی از رهبران جنبش اسلامی به بهتان برنامه ریزی و مشاركت در كودتای نافرجام 11 ژوئیه آگاهی داد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه نظامی كه روز چهارشنبه توسط ارتش سودان انتشار یافت، آمده است كه سرویس های امنیتی جزئیات این طرح و شركت كنندگان در آنرا شناسایی نمودند كه در راس آنها هاشم عبد المطلب احمد، رئیس ستاد مشترك به همراه برخی افسران نیروهای مسلح، سرویس امنیت و اطلاعات ملی و نیز برخی رهبران جنبش اسلامی و حزب منحل شده كنگره ملی قرار دارند كه توسط عمر البشیر، رئیس جمهوری پیشین سودان رهبری می شد.
محمد عثمان الحسین، رئیس جدید ستاد مشترك ارتش در سخنرانی كه از تلویزیون رسمی سودان پخش گردید، اظهار داشت: تحقیقات در مورد متهمان برای محاكمه آنها ادامه دارد.
وی اظهار داشت: كودتای نافرجام با هدف بازگشت نظام كنگره ملی منحل شده و مانع تراشی در راه دستیابی به راهكار سیاسی بود كه سبب تشكیل دولت مدنی مورد دلخواه مردم می شود. نیروهای مسلح، نیروهای واكنش سریع، پلیس، سرویس امنیت و اطلاعات ملی یكپارچه در كنار هم خواهند ایستاد و در پشتیبانی از كشور، دستاوردها و اهداف انقلاب كوتاهی نخواهند كرد.
در همین راستا، ژنرال جمال عمر، رئیس كمیته امنیت و دفاع شورای نظامی انتقالی سودان چندی قبل اعلام نموده بود كه شورای نظامی انتقالی یك مبادرت به كودتای جدید در این كشور را خنثی كرد. وی اظهار نمود كه مبادرت به كودتای نافرجام از طرف گروهی از پرسنل فعال و بازنشسته نیروهای مسلح و سازمان اطلاعات سودان صورت گرفته است.
در این رابطه یك فرمانده، ۷ مامور وظیفه، ۱۲ افسر و ۴ درجه دار بازداشت شدند. این كودتای ناكام به منظور تضعیف توافق نهایی با نیروهای آزادی و تغییر انجام گرفته و فرمانده و افسرانی كه در این اقدام دست داشتند، بازداشت شدند.
پرده برداری از جزئیات كودتای نافرجام یك هفته بعد از امضای توافق میان شورای نظامی و نیروهای آزادی و تغییر بر سر تشكیل شورای نظامی مدنی مشترك صورت گرفت.
این شورا متشكل از ۱۱ عضو، ۵ نظامی و ۶ غیر نظامی از نیروهای آزادی و تغییر است.
مقرر است طرفین مذاكرات را تا زمان امضای بیانیه قانون اساسی حاوی مسائل مورد اختلاف و پیچیده درباره تشكیل پارلمان و مصونیتی كه ژنرال های ارتش خواستار آنند، ادامه دهند.
منبع:

1398/05/03
11:08:15
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: سازمان , شركت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم