قصد ترامپ برای تحقیق درباره فعالیت های گوگل در چین و لغو امتیازات پكن در سازمان تجارت جهانی

قصد ترامپ برای تحقیق درباره فعالیت های گوگل در چین و لغو امتیازات پكن در سازمان تجارت جهانی به گزارش بازار پرواز رئیس جمهور آمریكا اعلام نموده كه دولتش می خواهد با وجود آن كه وزارت خزانه داری آمریكا چند روز پیش فعالیت های شركت گوگل در چین را نگران كننده ندانست، درباره این فعالیت ها و مسائل امنیتی در رابطه با آن تحقیقات انجام دهد و در عین حال هم می خواهد امتیازات ویژه ای را كه چین در سازمان تجارت جهانی به علت دسته بندی خودش بعنوان یك كشور ˮدر حال توسعهˮ بهره مند شده قطع كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در توییتی نوشت: نگرانی های حوزه امنیت ملی از بابت فعالیت های گوگل و ارتباطاتش نزد چین امكان دارد هم امكان دارد مطرح باشند و هم امكان دارد مطرح نباشند. اگر كه مساله ای از این بابت وجود داشته باشد ما درباره آن اطلاع پیدا خواهیم كرد. من صادقانه امیدوارم این مسائل وجود نداشته باشند.
این گفته ترامپ با صحبت های چند روز پیش استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا درباره این نگرانی ها در یك مصاحبه با سی ان بی سی مغایر است.
منوچین در آن مصاحبه گفته بود كه گوگل نگرانی های مقامات را رفع كرده و گفته فعالیت "حداقلی" در چین دارد.
منوچین تصریح كرد: من و رئیس جمهور نسبت به این مساله پیگیری داشتیم و اطلاعی از این كه همكاریهای گوگل با دولت چین نگران كننده باشند پیدا نكردیم.
پارسال هم پایگاه اینترسپت آمریكا گزارش كرد كه شركت گوگل مشغول بررسی ساخت یك موتور جست وجوی سانسور كننده مطابق با قوانین دیكته شده از جانب حزب كمونیست چین برای جریان اطلاع رسانی در داخل این كشور است.
گوگل پس از آن گفت، قصدی برای توسعه حضورش در چین ندارد.
ترامپ همینطور در یك تحول دیگر در رابطه با چین، خواهان آن شده كه سازمان تجارت جهانی نگذارد كشورهایی مثل چین از برچسب " در حال توسعه" برای توصیف خودشان استفاده كنند چون كه برخی از این كشورها از چنین وضعیتی كه برایشان تعریف شده استفاده می نمایند تا از قوانین ممتاز و تسهیل كننده بهره مند شوند.
ترامپ در یادداشتی به رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریكا دستور داده از تمامی ابزارهای موجود برای تغییر دادن سیاست گذاری های سازمان تجارت جهانی در قبال كشورهای در حال توسعه استفاده نماید.
ترامپ پس از انتشار این یادداشت در توئیتی نوشت: سازمان تجارت جهانی وقتی ثروتمندترین كشورهای دنیا مدعی می شوند كه "در حال توسعه" هستند تا از پایبندی به قوانین این سازمان طفره رفته و امتیازهای ویژه دریافت نمایند بطور قطع یك سازمان فلج بشمار می رود. این دیگر تحمل نخواهد شد!!!
دولت ترامپ اخطار داده كه چنانچه در عرض 90 روز آینده نسبت به تغییر این سیاست ها پیشرفتی دیده نشود به صورت یكجانبه "وضعیت در حال توسعه" را برای كشورها نادیده خواهد گرفت و جلوی عضویت آنها در سازمان توسعه و همكاری اقتصادی را می گیرد.1398/05/05
13:58:03
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: بال , سازمان , شركت , موتور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم