رباتی كه جایگزین خلبان هواپیما می شود

رباتی كه جایگزین خلبان هواپیما می شود بازار پرواز: پژوهشگران جعبه ابزار رباتیكی ساخته اند كه می تواند هواپیما را كنترل كند. این جعبه ابزار مجهز به یك بازوی رباتیك است. هواپیمایی مجهز به این جعبه ابزار برای اولین بار پرواز كرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، یك تكنولوژی جدید نیروی هوایی آمریكا می تواند هواپیمای معمولی را به یك نسخه رباتیك تبدیل كند. این فناوری برای اولین بار در یك پرواز آزمایش شده است. آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی (AFRL) و شركت DZYNE Technologies این فناوری را ابداع نموده اند كه در حقیقت یك جعبه ابزار است. این جعبه ابزارROBO pilotنام دارد كه در یك هواپیمای كوچك Cessna۲۰۶ نصب شده و در ۹ آگوست ۲ ساعت پرواز كرد.
با وجود اتوپایلوت های مدرن حتی هواپیماهای كوچك نوین نیز می توانند به راحتی پرواز كنند. با این وجود عملكرد این سیستم ها تفاوت زیادی میان حفظ مسیر و كنترل یك هواپیما توسط خلبان انسانی دارد. از طرف دیگر پهپادهای خودران نیز هر روز پیچیده تر و پیشرفته تر می شوند اما توسعه آنها بسیار تخصصی و پر هزینه است. ROBO pilot در حقیقت اهتمام دارد جعبه ابزاری حاوی محرك ها، دستگاه های الكترونیكی، دوربین ها و سیستم های برقی مورد نیاز را برای پرواز یك هواپیمای معمولی جایگزین خلبان كند. علاوه بر آنROBO pilot شامل یك بازوی رباتیك برای فعالیت های دستی است. بدین سان جعبه ابزار مذكور می تواند فرمان هواپیما را كنترل كند، ترمز كند و هنگام خوانش اطلاعات موجود در نمایشگرها مانند یك خلبان انسانی سوییچ ها را بررسی كند و تغییر دهد.
بگفته پژوهشگران نصب این جعبه ابزار رباتیك بسیار ساده است و همین طور می توان آنرا به راحتی جدا كرد. بدین سان می توان به راحتی و بدون هیچ گونه هزینه های اضافی ساخت پهپاد، هواپیما را بطور رباتیك كنترل كرد و در صورت نیاز باردیگر تنظیمات آنرا طوری تغییر داد تا خلبان انسانی آنرا هدایت كند. این پرواز در حالی انجام می شود كه جعبه ابزار مذكور با استفاده از شبیه ساز RedBird FMX قابلیت های آنرا نشان داد.


منبع:

1398/05/28
15:02:23
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم