روسای صندوق ها مطرح كردند؛

چالشهای صندوقهای پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از دانش بنیانها

چالشهای صندوقهای پژوهش و فناوری برای پشتیبانی از دانش بنیانها به گزارش بازار پرواز رئیس صندوق پژوهش و فناوری خراسان رضوی با اشاره به مشكلات این صندوق ها اظهار داشت: عدم پذیرش ضمانت های صندوق پژوهش و فناوری به خصوص از طرف نهادهای دولتی یكی از چالشهاست كه در صدد رفع آن هستیم.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دكتر رضوی امروز در مراسم افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شكوفایی شركت های دانش بنیان اظهار داشت: همواره در راه حركت این صندوق ها چالش هایی وجود دارد.
وی با اشاره به این چالش ها اظهار داشت: لازم است سیاست های كلان بجای اساسنامه نمونه تدوین شود و خدمات غیرمالی مانند آموزش و توانمندسازی شركت ها ارائه شود.
رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران نیز با اشاره به اینكه عدم ابلاغ نظام ارزیابی و رتبه بندی صندوق ها از دیگر مشكلات صندوق های پژوهش و فناوری شمرده می شود، اظهار داشت: باید فاكتورهای تعیین مقادیر تسهیلات و خط اعتباری بدون توجه به بهره وری عوامل نامشهود صورت گیرد.
به گفته فریدوند، عدم پذیرش ضمانت های صندوق پژوهش و فناوری به خصوص از طرف نهادهای دولتی از دیگر چالش های صندوق ها به حساب می آید.
وی اظهار داشت: كاهش تقاضای تسهیلات و نیاز به توسعه استارت آپ ها و شتاب دهنده ها، گرایش به تاسیس صندوق های مستقل در شهرستان ها و در بخش های خصوصی، تعلق مالیات به كارمزد تسهیلات و معافیت مالیاتی بهره بانكی، عدم موضع گیری شفاف نهادهای مرتبط در پاسخ به استعلامات حقوقی معوقات و افزایش بی قاعده شركت های ارزیابی و خدمات جانبی از دیگر چالش های این حوزه محسوب می شود. محمدمهدی فریدوند رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری توانمند بوده و ظرفیت بالایی به جهت اینكه بتوانند در اكوسیستم فناوری موثر باشند، دارند. وی با اشاره به اینكه این صندوق ها ظرفیت های خوبی با منابع مالی محدود دارند، اظهار داشت: رویكردهای تقویت صندوق های پژوهش و فناوری از حیث منابع لازم است و باید چالش ها و مشكلات صندوق ها برطرف شود تا با زیرساختی قوی از شركت های دانش بنیان در امتداد تولید محصولات بر پایه دانش حمایت كنند. فریدوند با تاكید بر تقویت صندوق ها در توسعه اكوسیستم فناوری اظهار داشت: خوشبختانه رویكرد جدید صندوق نوآوری و شكوفایی در این زمینه خوب بوده است.


منبع:

1398/07/02
20:36:54
5.0 / 5
4077
تگهای خبر: بال , تولید , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم