معاون وزارت نیرو:

پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان حوزه انرژی تسهیل می شود

پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان حوزه انرژی تسهیل می شود به گزارش بازار پرواز معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو اظهار داشت: بخشنامه ای در دست اقدام داریم كه بر طبق آن حمایت مالی از شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها تسهیل می شود.محمد صالح اولیا در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش كه وزارت نیرو چه برنامه ای برای پشتیبانی از شركت ها و استارت آپ هایی كه در حوزه انرژی به خصوص انرژی های تجدید پذیر فعالیت می نمایند، در دستور كار دارد، اظهار نمود: شركت هایی كه در این زمینه فعالیت می نمایند هم اكنون به سمت تولید قطعات بوسیله ساخت داخل و هم پشتیبانی از فناوری های جدید در حال حركت هستند و اقدامات خوبی را انجام داده اند.
وی اضافه كرد: در همین رابطه بخشنامه ای در دست اقدام داریم كه برمبنای آن شركت های حوزه آب و برق زیرمجموعه وزارت نیرو، بتوانند از شركت های دانش بنیان حمایت ویژه ای داشته باشند. البته به لحاظ قانونی مشكلاتی وجود دارد چونكه باید مناقصه ای اجرا شود و ما به دنبال این هستیم كه شركت های آب و برق از لحاظ مالی راحت تر با شركت های دانش بنیان كار كنند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو افزود: در عین حال طرح راه اندازی پارك و علم و فناوری نیرو در دست اقدام است كه این پارك بستر مناسبی را برای هم افزایی به وجود می آورد و از سویی شركت های دانش بنیان می توانند نیازهای حوزه آب و برق را به خوبی بشناسند و در امتداد آن حركت كنند. البته هم اكنون شركت های دانش بنیان با ما همكاری و تعامل دارند ولی انتظار داریم گسترده تر شود.
او همینطور به قسمتی از محورها و اولویت های تحقیقاتی وزارت نیرو در سال ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: سازگاری با كم آبی، تامین آب، تغییر اقلیم، خشكسالی، سیلاب، كنترل توزیع آب، احیا و ساماندهی رودخانه ها، دیپلماسی آب، تامین آب، مدیریت منابع آب زیرزمینی همچون محورهای پژوهشی وزارت نیرو در سال ۹۸ هستند.


منبع:

1398/07/12
13:59:28
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم