الجزیره مدعی حبس رئیس سابق سازمان مبارزه با تروریسم عراق شد

الجزیره مدعی حبس رئیس سابق سازمان مبارزه با تروریسم عراق شد بازار پرواز: یك منبع در وزارت دفاع عراق از حبس رئیس سابق سازمان مبارزه با تروریسم این كشور آگاهی داد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از شبكه الجزیره، این منبع كه خواست نامش فاش نشود، ادعا نمود، سرلشكر عبدالوهاب الساعدی از سه روز پیش در بازداشت به سر می برد و یگان نظامی به او اجاز نمی دهد كه وظایف نظامی خویش را انجام دهد و با كسی ارتباط برقرار كند.
الساعدی رئیس سابق سازمان مبارزه با تروریسم و از فرماندهان نظامی عراق است كه در مبارزه با داعش در سال های گذشته مشاركت داشته و در حوزه نیروهای ویژه و ستاد مبارزه با تروریسم، پست های امنیتی فرماندهی گوناگونی را برعهده داشت.
الساعدی اواخر ماه سپتامبر برای یك كار اداری در اداره تحت امر وزارت دفاع زیر نظر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق منتقل شد؛ اقدامی كه وی در اظهارات رسانه ای آنرا توهین و مجازات خواند و گفت، دلیل این تصمیم را نمی داند، اما بازنشستگی را به انتقال به وزارت دفاع ترجیح می دهد.
تصمیم انتقال الساعدی برخی از حامیان او را عصبانی كرد و اعتراضاتی را برانگیخت. این تصمیم در كنار علل دیگر، موجی از تظاهرات را كه از سال ها پیش در عراق بی سابقه بود، به راه انداخت.
در جریان این تظاهرات تصویر الساعدی در دستان معترضان بود.
منبع:

1398/07/17
14:15:48
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم