یك مقام مسئول مطرح كرد:

تدوین ۱۰۰ استاندارد در حوزه نانو، افزایش استاندارد بین المللی نانو

تدوین ۱۰۰ استاندارد در حوزه نانو، افزایش استاندارد بین المللی نانو به گزارش بازار پرواز دبیر كارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه استانداردها در بازار محصولات نانو اثرگذار هستند، اظهار داشت: درصدد هستیم استانداردهای جدیدی را در این عرصه تدوین نماییم.


به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دكتر علی بیت اللهی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تدوین یكصد استاندارد نانو سعی كردیم تا محصولاتی كه در داخل كشور تولید می شود با پشتوانه استانداردهای لازم در بازار داخل و حتی در بازارهای بین المللی عرضه شوند. دبیر كارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه تابحال ۵ استاندارد بین المللی را در حوزه نانو منتشر كردیم، اظهار داشت: ۵ استاندارد بین المللی در حوزه های نانو مواد، ایمنی محصولات، نانو فیلترها هستند كه این استانداردها روی فناوری های نانویی تمركز دارد. به قول بیت اللهی، تدوین این استانداردها در بازاریابی محصولات نانو در سطح بین المللی اثرگذار است. وی با اشاره به اینكه ۱۰۰ استاندارد تدوین شده كل حوزه فعالیت های نانو فناوری را پوشش نمی دهد، تصریح كرد: با عنایت به گستردگی محصولات نانو، باید استانداردهای مرتبطی تدوین شود و ما در این زمینه شاخص هایی داریم كه استاندارد برای محصولات تجاری سازی شده باشد ازاین رو ملاك ما برای تدوین استانداردها وجود بازار است. دبیر كارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو عنوان كرد: برای فروش محصولات حوزه نانو باید محصولات با خصوصیت های مندرج در استانداردها منطبق باشد.

بیت اللهی بیان كرد: ۳ استاندارد بین المللی دیگر را در دستور انجام داریم كه در حوزه محصولات نساجی، بسته بندی صنایع غذایی و ارزیابی میان كنش نانو ذرات با پروتئین ها در حوزه ایمنی
هستند. وی اظهار داشت: ما سعی كردیم با تدوین این استانداردهای بین المللی بازار را برای محصولاتی كه بر اساس فناوری های توسعه داده شده و در كشور تولید شده، باز نماییم. دبیر كارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه ما رتبه سوم در دنیا را در حوزه تعداد استانداردها داریم اظهار داشت: استاندارد سازی كلید توسعه فناوری نانو و توسعه بازار است و با توسعه تجاری سازی محصولات، بموقع وارد تدوین استانداردها شده ایم. وی افزود: امروز تعداد زیادی استاندارد را در اختیار داریم و برنامه داریم كه تا ۶ سال آینده تعداد استانداردهای ملی به حدود ۳۰۰ استاندارد برسد. همینطور در صدد هستیم تعداد استانداردهای بین المللی را به ۳۰ استاندارد برسانیم. بیت اللهی اظهار داشت: ایران در جایگاهی رسیده كه ۱۶۰ كشور عضو ایزو از استانداردهایی كه ما رهبری تدوین آنها را در اختیار داریم، استقبال می كند. همینطور تدوین استاندارد نانو فیلترها در حال انتشار می باشد و ششمین استاندادرد ما به حساب می آید.

1398/07/19
22:52:53
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: بال , تولید , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم