تولید شیشه ای كه باكتری ها را می كشد

تولید شیشه ای كه باكتری ها را می كشد بازار پرواز: پژوهشگران انگلیسی از تولید شیشه ای آگاهی داده اند كه قادر به نابودی باكتری های مضر بوده و از این طریق از انتقال عفونت های ادراری به انسان ها جلوگیری می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه استون انگلیس معتقدند ۳۵ درصد از كل بیماری ها و عفونت هایی كه مردم این كشور بدان گرفتار می شوند ناشی از ترشحات در رابطه با ادرار است و برای كاهش این مشكل نوعی شیشه ضدباكتری تولید كرده اند.
قرار است با استفاده از این شیشه به خصوص در محیط های بیمارستانی از انتقال عفونت های بیماران تا حد امكان جلوگیری كرد.
در حال حاضر برای تخلیه مثانه برخی بیماران در بیمارستان ها كه به علل مختلف و به خصوص پس از عمل جراحی قادر به ادرار نیستند از كیسه های خاص متصل به مثانه كه ادرار را با استفاده از یك لوله تخلیه می كنند، استفاده می شود. اما تجمع باكتری ها در این كیسه ها و انتقال آنها به محیط بیرون می تواند سبب بیماری های مرگباری مانند عفونت خون شود.
برای تهیه این لایه محافظ از پوششی موسوم به شیشه فسفاته استفاده شده كه برای افزایش استواری و قابلیت گندزدایی یك لایه اكسید روی نیز به آن افزوده شده است. در بررسی های آزمایشگاهی این محصول موفق به نابودی باكتری E. coli و نیز كاهش شایان توجه جمعیت باكتری Staphylococcus aureus در عرض ۲۴ ساعت شده و بررسی ها برای كسب اطمینان در مورد عدم وجود عوارض جانبی در این محصول ادامه دارد.منبع:

1398/07/20
14:22:28
5.0 / 5
4233
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم