درگیری جدید كره جنوبی و ژاپن بر سر توافق اطلاعاتی

درگیری جدید كره جنوبی و ژاپن بر سر توافق اطلاعاتی به گزارش بازار پرواز كره جنوبی و ژاپن امروز (دوشنبه) بار دیگر بر سر توافق اشتراك اطلاعاتی به مشكل برخوردند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تنش جدید چند روز بعد از آن بین دو كشور بوجود آمده كه دو طرف توافق كردند تا به نجات بسته اشتراك اطلاعاتی بپردازند.
مقام های دو طرف یكدیگر را در این زمینه مقصر می دانند.
كره جنوبی با فشارهای واشنگتن تصمیم لحظه آخری را برای حفظ مشروط این توافق اشتراك اطلاعاتی معروف به "توافق اطلاعات امنیت كل ارتش" اتخاذ نمود كه نماد همكاریهای امنیتی بین كره جنوبی و ژاپن و شراكت سه جانبه با آمریكا است.
توكیو گفته، سئول انتخاب استراتژیكی داشته و امیدوار است كه مذاكرات تجاری با كره جنوبی داشته باشد.
در همین حال، مقام های كاخ ریاست جمهوری كره جنوبی به این تصمیم دولت اعتراض كرده و گفتند عذرخواهی دولت ژاپن را بابت اطلاعیه وزارت تجارت این كشور درباره ادامه نظارت ها بر صادرات سه قلم كالای اساسی مورد استفاده در صنایع نیمه رسانا دریافت كرده اند اما امروز كاخ ریاست جمهوری كره جنوبی به گزارشی از روزنامه یومیوری ژاپن اشاره نمود كه گفته بود یكی از مقام های وزارت خارجه ژاپن گفته این درست نیست، دولت توكیو عذرخواهی كرده است.
كمتر از چند ساعت بعد از آنكه سخنگوی ارشد ریاست جمهوری كره جنوبی اعلام نمود از دولت ژاپن عذرخواهی دریافت كرده، یوشیهیده سوگا، دبیركابینه ژاپن گفت، موانع صادراتی به هیچ وجه با این پیمان ارتباطی ندارد.
مقام های تجاری دو كشور مقرر است در ایام آتی با یكدیگر باز هم گفتگو كنند.
منبع:

1398/09/04
14:45:52
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: كابین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم