معاون تحقیقات وزارت نیرو مطرح كرد:

توجه به اكوسیستم نوآوری در وزارت نیرو

توجه به اكوسیستم نوآوری در وزارت نیرو به گزارش بازار پرواز معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو اظهار داشت: وزارت نیرو توجه ویژه ای به اكوسیستم نوآوری كرده و توانسته مجموعه ای از عناصری كه در حوزه فناوری نقش دارند را ایجاد كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، محمدصالح اولیا امروز در گردهمایی فناورانه سازمان ها و صنایع شركت های دانش بنیان و استارت آپ های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست در صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: ظرفیت هایی كه در پارك ها، شركت های دانش بنیان، معاونت علمی و... بوجود آمده ارتباطات خوبی را شكل داده است.
وی با اشاره به اینكه اهمیت و بحرانی بودن مبحث آب در كشور ما می طلبد بیشتر از آنچه كه به آن پرداخته ایم باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار داشت: عرضه منابع آب ما محدود است. ازاین رو مبحث «مصرف» مهم می شود.
اولیا افزود: یك زمانی نوآوری و تحقیقات در هر زمینه ای جدی گرفته نمی شد و در سطح موضوعی تشریفاتی و لوكس به آن نگاه می شد اما حالا شاهد این هستیم كه نوآوری و تحقیقات نقش جدی به لحاظ اقتصادی در كشور ما ایفا می كند.
به گفته وی این تحقیقات در بخش خدماتی بیشتر و در بخش تولیدی كمتر تأثیر گذاشته است اما حالا این مورد رو به توسعه است و تحقیقات نقش خویش را در تولیدات ایفا می كند كه این جای شادمانی دارد.
وی با اشاره به اینكه قبلا مشكلات و بحران ها با روش های فنی و مدیریتی حل می شد اظهار داشت: اما ظهور فناوری های جدید این اعتمادبه نفس را در جوانان بوجود آورده كه می توانند نقش موثری در رفع بحران ها داشته باشند.
اولیا تصریح كرد: حالا به مرحله ای رسیده ایم كه تقاضای فناوری و عرضه فناوری جدی گرفته می شود و این فرصت بی نظیری را فراهم ساخته است.
وی با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در توسعه فناوری ها اظهار داشت: وزارت نیرو توجه ویژه ای به اكوسیستم نوآوری كرده و توانسته مجموعه ای از عناصری كه در حوزه فناوری نقش دارند را ایجاد كند.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو افزود: ایجاد صندوق ها و سایر نهادهای مرتبط، پشتیبانی از فناوران در حوزه های مختلف، راه اندازی مراكز رشد در حوزه آب و برق، ایجاد پارك فناوری نیرو و... از مجموعه اكوسیستم نوآوری هستند كه با عنایت به ظرفیت ها در وزارت نیرو بوجود آمده است.
وی تصریح كرد: خوشبختانه نهادهای خوبی همچون موسسه تحقیقات آب، پژوهشگاه نیرو در بخش تحقیقاتی فعالیت می نمایند و رویكرد جدیدی نسبت به این فناوری های نو دارند.
وی اظهار داشت: وظیفه ما این است كه ارتباطات را تسهیل نماییم تا زمینه ورود فناوری به بخش های مختلف در رابطه با وزارت نیرو فراهم گردد.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو خاطرنشان كرد: همینطور تسهیلات و كمك های مالی صندوق پژوهش و فناوری وزارت نیرو به فعالان عرصه فناوری عرضه می شود كه مقرر است به لحاظ مالی ارتقا یابد.

1398/09/09
14:59:59
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم