در گزارش بازار پرواز بررسی شد؛

وضعیت بودجه فناوری در لایحه 99

وضعیت بودجه فناوری در لایحه 99 به گزارش بازار پرواز قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره وضعیت بودجه فناوری در لایحه بودجه 99 اظهار داشت: در صورت تصویب تبصره های لایحه بودجه، بودجه فناوری رشد خواهد داشت.مهدی كشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت بودجه حوزه فناوری در لایحه بودجه ۹۹ اظهار داشت: همه بودجه فناوری و نوآوری مربوط به وزارت علوم نیست و قسمتی از آن مربوط به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می شود. در لایحه بودجه ۹۹ قسمتی از بودجه حوزه فناوری و نوآوری در چارچوب تبصره ها به منابع خاصی اختصاص داده شده است.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در امور فناوری افزود: در تبصره ۴ لایحه بودجه ۹۹، تا سقف ۵۰ میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی و كارگاهی دانشگاه های وزارت علوم و دانشگاه های وزارت بهداشت برای اهداف آموزشی در نظر گرفته شده است؛ همین طور به طرح های نوآورانه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تا سقف ۷۰ میلیون یورو اعتبار تعلق گرفته است.
وی با اشاره به اینكه در تبصره ۴ تا سقف ۱۰۰ میلیون یورو برای شركت های دانش بنیان در استانها در نظر گرفته شده است، اضافه كرد: اگر این تبصره ها مصوب شود، می توان اظهار داشت كه حوزه فناوری و نوآوری با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته، شرایط نسبتا خوبی در سال ۹۹ دارد.
كشمیری با اشاره به بودجه پارك های علم و فناوری در سال ۹۹ اظهار داشت: اگر بودجه در نظر گرفته شده برای پارك های علم و فناوری مصوب و محقق شود، می توان گفت این بودجه نیز نسبت به سال قبل ۵ تا ۷ درصد رشد دارد.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در امور فناوری در پاسخ به این پرسش كه امسال تابحال دستگاه ها چقدر از بودجه خودرا به حوزه فناوری اختصاص داده اند، اشاره كرد: با عنایت به مصوبه مجلس در خصوص تخصیص یك درصد از اعتبارات هزینه دستگاه های اجرایی به امور پژوهشی و توسعه فناوری، امسال دستگاه ها بالای ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش فناوری اختصاص دادند كه بنظر می رسد تحقق این بودجه پس از مصوبه مجلس به خوبی عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت: تحقق این بودجه بیشتر در زمینه پروژه های تحصیلات تكمیلی و قراردادهای مورد نظر شركت ها بوده است.


منبع:

1398/09/19
15:10:11
5.0 / 5
4251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم