ریاست سازمان امنیت و همكاری اروپا در دست كشوری بحران زده

ریاست سازمان امنیت و همكاری اروپا در دست كشوری بحران زده بازار پرواز: سازمان امنیت و همكاری اروپا بعنوان عاملی برای ثبات اروپا عمل می كند. از سال 2020 میلادی آلبانی در رأس این سازمان قرار می گیرد. این كشور حوزه بالكان در حالی باید برای امنیت اروپا تلاش كند كه خود با مشكل ثبات روبه روست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، هم زمان با شروع سال نو میلادی آلبانی ریاست ادواری سازمان امنیت و همكاری اروپا را از اسلواكی تحویل گرفت. در این سازمان كه مقر مركزی آن در وین پایتخت اتریش است، مجموعا ۵۷ كشور از اروپا، آمریكای شمالی و آسیا عضویت دارند.
سازمان امنیت و همكاری اروپا فعالیت ها و تكالیف متنوعی، از نظارت های انتخاباتی، كوشش برای حفظ آزادی مطبوعات و حفاظت از حقوق اقلیت ها گرفته تا ماموریت هایی همچون در نظارت بر مناطق مورد مناقشه ای مانند شرق اوكراین را دارد.
جنت كاكاج، وزیر خارجه آلبانی، ژوئیه گذشته در وین گفته بود كه كشورش "مصمم است بعنوان رئیس سازمان امنیت و همكاری اروپا در راه امنیت و ثبات این قاره تلاش كند."
بحران عمیق دموكراسی
بعد از فروپاشی یكی از انعطاف ناپذیرترین رژیم های كمونیستی در حدود ۳۰ سال پیش در آلبانی، این كشور دگرگونی دشواری را پشت سر گذاشت.
سازمان امنیت و همكاری اروپا هنوز هم به خاطر مشكلات كماكان موجود در آلبانی، در حال انجام مأموریتی همراه با شركای بین المللی و محلی در امتداد رفع مناقشه های دامنه دار میان جناح های سیاسی در این كشور حوزه بالكان است.
ادی راما، نخست وزیر و رهبر حزب سوسیالیست آلبانی (PS)، هم اكنون بدون حضور اپوزیسیون پارلمانی بر این كشور حكومت می كند، برای اینكه حزب دست راستی دموكرات (PD) مجلس را تحریم كرده است.
انتخابات محلی آلبانی در ژوئن سال ۲۰۱۹ نیز بدون حضور اپوزیسیون انجام شد و مخالفان حزب سوسیالیست را به تقلب انتخاباتی متهم كردند. اپوزیسیون آلبانی همین طور مدعی رخنه فساد و تبهكاری سازمان یافته در سیاست این كشور است.
وتون سوروی، تحلیلگر سیاسی از كشور همسایه كوزوو كه اكثریت جمعیت آنرا آلبانیایی ها می سازند، نوشته است: «اگر به ریاست سازمان امنیت و همكاری اروپا بعنوان دارویی مؤثر مقابل مناقشات و معضلات دوران گذار یك دموكراسی بنگریم، باید بگوییم كه اینك آلبانی در موقعیتی متناقض قرار گرفته و عرضه كننده و مصرف كننده هم زمان این دارو شده است.»
منبع:

1398/10/11
23:32:36
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: بال , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم