دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

با سلاح سوخت زیستی به كمك محیط زیست برویم

با سلاح سوخت زیستی به كمك محیط زیست برویم به گزارش بازار پرواز دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعتقاد دارد كه یكی از بهترین راه ها برای كاهش گازهای گلخانه ای و نجات زمین، استفاده از سوخت های زیستی است.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری از آغاز شكل گیری به دنبال بررسی راهكارهایی برای كاهش مخاطرات زیست محیطی به كمك فناوری های زیستی است. در همین راستا هم اقداماتی در حوزه توسعه تولید و استفاده از سوخت های زیستی در كشور انجام داده است.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم درباره لزوم توسعه استفاده از سوخت های زیستی در كشور، اظهار داشت: یكی از بهترین روش های كاهش تولید گازهای كگلخانه ای توسعه مصرف سوخت های زیستی در كشور است.
به گفته وی، توسعه استفاده از این سوخت های طبیعی به شكل گیری زیست بومی از همه فعالان این حوزه نیاز دارد. سقفی كه بتواند بازیگران و نهادهای تصمیم گیر در این عرصه را یك جا جمع كند.
وی اضافه كرد: راه اندازی استارت اپ ها و شتاب دهنده ها در این حوزه یك لزوم است و می تواند به توسعه این زیست بوم كمك نماید.
قانعی با اشاره به اینكه مفهوم گازهای گلخانه ای كه چند سالی است به یكی از دغدغه های فعالان محیط زیست تبدیل گشته در واقع به گازهایی گفته می شود كه فضای گلخانه ها را در اطراف زمین ایجاد می كنند، اظهار داشت: در گلخانه ها نور خورشید وارد محیط می شود اما به علت جداره شیشه ای، بخشی از آن باردیگر به درون گلخانه برمی گردد. بدین سان فضای داخل گلخانه از بیرون گرمتر می شود.
وی افزود: در جو زمین هم اتفاق مشابهی روی می دهد. وقتی اشعه های خورشید به سطح زمین می رسند، بخشی از آنها جذب می شود و سطح زمین را گرم می كند، چونكه سطح زمین بسیار سردتر از خورشید است. در نتیجه امواج را با طول موج بلندتری نسبت به خورشید منتشر می كند.

1398/10/16
13:09:03
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: بال , تولید , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم