ساعت آخرالزمان به نیمه شب نزدیك تر شد!

ساعت آخرالزمان به نیمه شب نزدیك تر شد! بازار پرواز: بر طبق بررسی های انجام شده توسط اعضای بولتن دانشمندان اتمی دانشگاه شیكاگو، ساعت آخرالزمان جلو كشیده و به نیمه شب نزدیك تر شد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساعت آخرالزمان كه بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شده است، نمادی از اختتام بشریت است كه باتوجه به عواملی زیادی جلو و عقب كشیده می شود. هرچه این ساعت به نیمه شب نزدیك تر باشد به این معناست كه اختتام بشریت نیز نزدیك تر است.
امسال، كارشناسان با درنظر گرفتن تهدیدات مربوط به گرم شدن زمین و تنش های پیرامون مسئله هسته ای، این ساعت را جلو كشیده و عقربه های آنرا به روی ۱۰۰ ثانیه مانده به نیمه شب (ساعت ۲۳ و ۵۸ دقیقه و ۲۰ ثانیه) قرار دادند.
مری رابینسون، رئیس سازمان "بزرگان و ریش سفیدان" و رئیس جمهور سابق ایرلند، در سخنانی اعلام نمود: "جهان باید بیدار شود. سیاره ما با دو تهدید اساسی بحران آب وهوایی وسلاح های هسته ای روبرو است و زمان در حال اختتام است".
بگفته خبرگزاری فرانسه، تنش های جدید میان ایران و آمریكا بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی سبب افزایش نگرانی ها شده است و ممكنست موجب شود كه ایران كاملا از توافق هسته ای روی برگرداند. كره شمالی نیز دیگر نگرانی كارشناسان است كه گزارش كرده اند از زمان دیدار كیم جونگ اون، رهبر این كشور، با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا، هیچ پیشرفتی دیده نشده و خلع سلاح هسته ای شبه جزیر كره رخ نداده است.
ساعت آخرالزمان یا ساعت روز قیامت، نمادی است كه هرساله احتمال وقوع فجایع جهانی را كه زاده عملكرد انسان است، نشان میدهد. این ساعت از سال ۱۹۴۷ توسط اعضای بولتن دانشمندان اتمی نگهداری می شود و نشان دهنده احتمال وقوع اتفاقاتی چون جنگ هسته ای است. این ساعت از سال ۲۰۰۷ تغییرات اقلیمی و تحولات جدید در علوم و فناوری هایی را كه به دست بشر رخ داده و می تواند سبب بروز لطمه های جبران ناپذیر شود، منعكس می كند.
تصمیم گیری در مورد حركت ساعت آخرالزمان از اهمیت ویژه ای برخوردارست. اعضای بولتن دانشمندان اتمی هر ساله با حضور و مشورت گروهی از دانشمندان شامل ۱۵ برنده جایزه نوبل درباره این ساعت تصمیم گیری می كنند.
ساعت آخرالزمان هرچه به نیمه شب نزدیك تر باشد، نشان میدهد كه احتمال وقوع فاجعه ای جهانی بیشتر شده است.
به سبب اولین آزمایش بمب هیدروژنی در نوامبر ۱۹۵۲ توسط آمریكا، در سال ۱۹۵۳، ساعت بر روی دو دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شد كه نزدیك ترین زمان به انتها دنیا بود. در مقابل، سال ۱۹۹۱ كه جنگ سرد به انتها رسید؛ این ساعت روی ۱۷ دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شد.
در نوامبر ۲۰۱۸ به سبب تهدیدات ناشی از تغییرات اقلیمی و افزایش ریسك جنگ هسته ای، ساعت آخرالزمان ۳۰ ثانیه جلو كشیده شد و به ۲ دقیقه پیش از نیمه شب رسید. خطراتی مانند جنگ هسته ای و تغییرات آب و هوایی كه دنیا با آن روبه رو است موجب شد تا ساعت آخرالزمان در سال ۲۰۱۹ نیز همچنان روی دو دقیقه به نیمه شب باقی بماند.1398/11/04
22:00:31
5.0 / 5
4680
تگهای خبر: سازمان , فناوری , ناسا , هوایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم