در روسیه محقق می شود؛

بومی سازی تجهیزات تولید برق با استفاده از انرژی باد

بومی سازی تجهیزات تولید برق با استفاده از انرژی باد به گزارش بازار پرواز بومی سازی تجهیزات تولید برق با استفاده از انرژی باد در روسیه محقق می شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت «روسنانو»، بعنوان متولی توسعه فناوری نانو در روسیه، تفاهم نامه همكاری با شركت نوردانرژی گروپ برای بومی سازی تجهیزات مربوط به تولید برق با استفاده از انرژی باد امضا نموده است.
شركت روسنانو (Rusnano) می خواهد با همكاری شركت نوردانرژی گروپ (NordEnergyGroup) روی بومی سازی تجهیزات تولید انرژی برق با كمك باد سرمایه گذاری كند. نوردانرژی بخشی از صندوق سرمایه گذاری سوروگروپ است.
این دو شركت تفاهم نامه ای را بعنوان بخشی از دومین برنامه پشتیبانی از انرژی های تجدیدپذیر برای دوره زمانی ۲۰۲۵-۲۰۳۵ به امضا رساندند. با انعقاد این قرارداد، توانمندی بومی سازی تجهیزات موردنیاز برای پروژه های بادی روسیه از ۶۵ درصد به ۹۰ درصد خواهد رسید.
این همكاری برنامه ریزی شده مربوط به پروژه هایی است كه به تولید ژنراتور، مبدل فركانس و ترانسفورماتور برای توربین های بادی می پردازد.
در این قرارداد امكان دارد هنگام اجرای پروژه از سایت های تولید شركت نوردانرژی استفاده گردد. در اطلاعیه ای كه طرفین منتشر نمودند آمده است كه دو طرف به دنبال جذب یك تولیدكننده بین المللی توربین بادی بعنوان شریك فناوری هستند.
روسنانو و نوردگروپ انتظار دارند در مورد مسائل مالی و اقتصادی این پروژه در سه ماهه دو سال به توافق برسند. روسنانو یكی از شركت های دولتی روسیه و مسئول رقابت پذیر كردن فناوری نانو در این كشور است؛ این كار با انجام سرمایه گذاری و انتقال فناوری از كشورهای دیگر به داخل روسیه انجام می شود.
روسنانو با بخش خصوصی كشورهای مختلف همچون انگلستان هم همكاری دارد و توافق نامه هایی را هم با شركت های انگلیسی امضا نموده است. گردش مالی شركت های زیر نظر روسنانو در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳۴۲ بیلیون روبل بود در حالیكه كل گردش مالی بخش صنعت فناوری نانو در روسیه بیشتر از ۱ تریلیون روبل است كه گردش مالی روسنانو بیشتر از یك سوم از كل تولید به حساب می آید.
دلیل این امر، سرمایه گذاری های خارجی در این مجموعه است، به صورتی كه كشورهایی نظیر آمریكا، ژاپن، چین و هند در این مركز سرمایه گزاری نموده اند. روسنانو می خواهد تا سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۱۰۰ كارخانه و مركز تحقیق و توسعه راه اندازی كند. این شركت در سال ۲۰۱۱ و با هدف توسعه فناوری نانو در روسیه تشكیل شد.

1398/11/19
20:23:18
5.0 / 5
3966
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم