استفاده از نانوجاذب ها برای نفت زدایی از محیط زیست

استفاده از نانوجاذب ها برای نفت زدایی از محیط زیست بازار پرواز: دو شركت خارجی، قراردادی در خصوص استفاده از نانو جاذب ها برای نفت زدایی از محیط زیست منعقد نمودند.به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت دایركتا پلاس با انعقاد قراردادی به تصفیه آلودگی نفتی از محیط با استفاده از جاذب حاوی گرافن كمك می نماید.
شركت دایركتا پلاس (Directa Plus) قرارداد دوم خودرا برای محصول تمیزكننده روغن مبتنی بر گرافن دریافت كرد. این قرارداد با شركت جی اس پی آفشور به ارزش ۵ میلیون یورو و مدت زمان هفت سال تدارك دیده شده است.
سكتار كه از شركت های تابعه دایركتا پلاس است، روی تولید محصولاتی برای تصفیه مایعات حفاری باقی مانده و مخازن، خاك و آب آلوده به نفت و همین طور تمیزكاری مخازن نفت كار می كند. این قرارداد با شركت جی اس پی آفشور دومین قرارداد برای تصفیه مواد آلوده به نفت می باشد كه شركت دایركتا پلاس با این شركت امضا می كند.
جی اس پی قبل از این توافق نامه ای هشت ساله با گروه نفت و گاز رومانی یعنی OMV پتروم امضا كرده بود، شركتی كه از شركا دایركتا پلاس است.
جولیو سزارو، مدیرعامل شركت دایركتا پلاس می گوید: راهبرد ما، مشاركت با كسب وكارهای نوآورنه است تا از گرافن برای بهبود عملكرد محصولات و خدمات استفاده كنند و بتوانند خدمات بهتری به بازار ارائه نمایند. این سرمایه گذاری و پیروزی در این قرارداد نمونه ای عالی از چگونگی این كار است.
فناوری Grayfysorber از گرافن برای تصفیه آب های آلوده به مواد هیدروكربنی استفاده می نماید. دایركتا پلاس اعلام نموده كه این فناوری می تواند موثرتر از فناوری های رایج باشد و ۱۰۰ برابر قدرت جذب بیشتری از وزن خودرا برای جذب آلاینده های نفتی دارد. این یك محصول تجدیدپذیر، غیراشتعال و با قابلیت استفاده مجدد است.
در طول چند سال گذشته، دایركتا پلاس روی ساخت جاذب های محیط زیست كار كرده تا بتواند آلاینده های روغنی را از آن بزداید. همین طور این شركت به دنبال حذف مواد سمی و قابل اشتعال از محیط زیست بوده و می خواهد تا روغن جذب شده را باردیگر بازیافت كند كه ماحصل آن فناوری Grafysorber بوده كه حاوی نانوساختارهای كربنی است كه با استفاده از آن، مواد نفتی از آب زدوده می شود.
Grafysorber نخستین بار توسط یك شركت رومانیایی مورداستفاده قرار گرفت كه با آن ۳۰ هزار مترمكعب آب آلوده به هیدروكربن های نفتی جمع آوری شد.


منبع:

1398/11/23
20:12:59
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: بال , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم